Skolu jaunatnes tautas deju kolektīvu atlases skatē piedalās Rēzeknes novada dejotāji

Publicēts 10.03.2015
Foto: Guntars Skudra

Ir pagājusi XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku Deju lielkoncerta „Līdz varavīksnei tikt”  tautas deju kolektīvu atlases skate. 7. martā Rēzeknes Kultūras namā valdīja pamatīga rosība, uztraukums, neziņa, pārdzīvojumi jau no paša agra rīta, kad kolektīvi mēģināja savas izvēles un izlozes dejas, kuras būs jāparāda Rīgas žūrijas priekšā. Kopā piedalījās 28 Rēzeknes un Viļānu novadu deju kolektīvi, kas gatavojas skolu jaunatnes Dziesmu un deju svētkiem. Skate ilga līdz vēlam vakaram un tikai septiņos vakarā kolektīvi varēja uzzināt rezultātus.

Visi kolektīvi tika pie I un II pakāpes diplomiem. Tie ir apsveicami rezultāti, jo kolektīvu vadītāji, skolotāji, vecāki ir ieguldījuši pamatīgu darbu, lai šie rezultāti būtu vislabākie. Par to, kuri kolektīvi piedalīsies Dziesmu un deju svētkos Rīgā no 6. līdz 12. jūlijam, mēs uzzināsim tikai 20. maijā, kad būs noslēgušās visas skates un tiks novilkta robeža cik daudz kolektīvu ar visaugstāko punktu skaitu katrā no grupām tiks izvēlēti. Gaidīsim uzaicinājumus mūsu kolektīviem un ceram, ka to būs daudz!

Jāteic, ka vēl daudzi citi Rēzeknes novada kolektīvi turpina gatavoties atlases skatēm – folkloras kopas, kori, vizuālās un skatuves mākslas grupas un kolektīvi. Visi mūsu kolektīvi varēs piedalīties mūsu pašu rīkotajā Rēzeknes un Viļānu novadu Dziesmu un deju svētkos Lakstīgalu saliņā, Viļānos 30. maijā. Vēlēsim mūsu kolektīviem daudz izturības un sekmes mācībās un visās skatēs!

Guntars Skudra,
Rēzeknes novada pašvaldības Izglītības pārvaldes interešu izglītības speciālists

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0