Skolu pavāru tikšanās Sakstagala Jāna Klīdzēja pamatskolā

Publicēts 09.01.2018

2018.gads Rēzeknes novada pašvaldības skolām iesācies ar jaunu, interesantu, vajadzīgu pasākumu- skolēnu ziemas brīvdienu laikā kopā sanāca skolu virtuves darbinieki un skolu administrācijas pārstāvji- cilvēki, kuri ikdienā rūpējas par skolēnu ēdināšanu.

Mūsdienās ir daudz problemātisku jautājumu visā valstī par skolēnu kvalitatīvu ēdināšanu, par skolu ēdināšanas darba organizāciju, par ēšanas kultūru, par to, kas garšo vai negaršo, par to, ka pārāk daudz pārtikas aiziet “atkritumos” utt. Kāds būtu labākais variants, lai situāciju uzlabotu, ko esam mācījušies ārzemju pieredzes braucienos, bet galvenais- ko pašu novadā varam piedāvāt viens otram. Ar šādu domu skolu pavāri tikās Sakstagala Jāņa Klīdzēja pamatskolā, kur skolas vadība un ēdnīcas darbinieces- Anna Golovņova, Natālija Stirāne, Viktorija Veselova un Daiga Veselova jau krietnu laiku domā un rūpējas par to kā uzlabot skolēnu ēdināšanas kvalitāti un procesu. Lai viedokļi būtu vispusīgi, tiek veiktas aptaujas skolēniem, vecākiem, tiek organizētas diskusijas, skolas padome veic reidus, savukārt, skolas direktore sapulcēs vecākiem piedāvā izteikt priekšlikumus un ierosinājumus. Tā solīti pa solim var virzīties uz labāku kvalitāti. Balstoties uz skolēnu, vecāku un skolotāju ieteikumiem, tika veikti uzlabojumi gan ēdināšanas noformējumā, gan ēdienkartes pilnveidē, gan ēdināšanas organizēšanā. Pielietojot Zviedrijas pieredzi, kā arī vērojot un analizējot vasaras nometnes “Vesels ēdis, Boņ!” pieredzi savā skolā, skolas darbinieki secināja, ka skolēniem vairāk jāļauj attīstīt pašapkalpošanās prasmes: pašiem sadalīt zupu, pielikt krējumu, otrajam ēdienam-salātus, utt. Protams, ka šim nolūkam skolai radās nepieciešamība ēdnīcai nopirkt papildus traukus- salātu, zupas, bļodiņas krējumam, ievārījumam, utt.

Seminārs pavāriem sākās ar pulcēšanos pie eglītes, kur katrs ledus laušanas aktivitātēs izteica novēlējumu. Ar apsveikuma dziesmu “Dzeiveite, dzeive “ un uzrunu visus klātesošos sveica Rēzeknes novada pašvaldības Izglītības pārvaldes vadītājs Guntars Skudra. Skolas direktore Silvija Freiberga dalījās pieredzē par aptaujām ēdināšanas uzlabošanas jautājumos, inventāra iegādi, pašapkalpošanās organizēšanu, ieguvumiem un izaicinājumiem. Turpinājumā visi piedalījās praktiskā aktivitātē “Pašapkalpošanās pie pusdienu galda” un apskatīja skolas ēdināšanas bloku, devās iepazīšanās ekskursijā pa skolu, pārrunāja dažādus interesējošus, ar skolēnu ēdināšanu saistītus jautājumus. Sarunās atklājās, ka ikkatrai skolai ir labās prakses piemēri skolēnu ēdināšanas organizēšanā, tāpēc klātesošie izteica vēlēšanos organizēt skolu pavāru tikšanos vismaz reizi gadā katru reizi citā novada skolā.

Seminārs beidzās ar aktivitātēm skolas “Boņa istabā”, kur ciemiņi iesaistījās Jāņa Klīdzēja literārā varoņa- cilvēkbērna Bonifācija Paulāna saimes tradīciju aktivitātēs.

Lai labi garšo pusdienas katrā skolā!

Sakstagala Jāņa Klīdzēja pamatskolas direktore Silvija Freiberga

Foto: Guntars Skudra

pavari2pavari

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0