Stipendiātes no Dricānu vidusskolas tikās ar “Rigvir” un “Vītolu fonda” pārstāvjiem

Publicēts 21.10.2016

2016. gada 14. oktobrī Dricānu vidusskolas skolnieces Dita Dembovska (10. klase), Renāte Dakule (11. klase), Sintija Justele (12. klase) devās uz Rīgu, Starptautisko Viroterapijas centru, lai klātienē tiktos ar uzņēmuma “Rigvir” un Vītolu fonda pārstāvjiem, un saņemtu stipendiju sertifikātus.

Tikšanās noritēja ļoti jaukā atmosfērā. Visi klātesošie tika iepazīstināti ar Rigvir vīrusa atklāšanas vēsturi, informēti par uzņēmuma nākotnes plāniem. Ļoti aizkustināja “Rigvir” holdinga priekšsēdētāja Jurģa Auziņa stāstītais par savu vecmāmiņu Ainu Mucenieci – Rigvir vīrusa atklājēju.

Stipendiātes Ditas Dembovskas pārdomas: “ Šī tikšanās un pārrunas ar Vītola fonda un “Rigvir” pārstāvjiem manī pavēra jaunas idejas par saviem nākotnes plāniem. Iedrošināja sekot saviem sapņiem, nebaidīties tos realizēt. Stipendiju vēlos izmantot savai pašizaugsmei, varbūt apmeklēt kādus interesantus kursus vai nodarbības.”

Sintija Justele : “Pats ceļš līdz Rīgai, protams, nebija viens no tiem īsākajiem, bet beigās katra neizgulētā stunda bija to vērta, jo, ierodoties sarunātajā tikšanās vietā, biju patīkami pārsteigta par silto sagaidīšanu un nepiespiesto gaisotni, kas valdīja Starptautiskajā Viroterapijas Centrā. No sirds izbaudīju katru brīdi, jo tikšanās savā ziņā notika mums par godu – bija pieejama arī silta tēja, ar kuru sasildīt aukstās rokas, uzkodas, kas pieklusināja rūcošos vēderus, un smaidi, kam bija grūti neatsmaidīt pretī. Laiks centrā paskrēja tik ātri, ka īsti nepaspēju aptvert, ka pavisam drīz pasākums beidzās. Laikam tā tas laiks dara, jauku sarunu un cilvēku klātbūtnē – steidzās uz priekšu, nevienu citu negaidīdams.”

Renāte Dakule ir tā skolniece, kura šo stipendiju iegūst otro reizi, tāpēc arī atbildība ir divkārša.

Paldies uzņēmumam Rigvir par sniegto atbalstu – stipendijām, dāvanām. Paldies Vītolu fondam par sadarbību un Dricānu pagasta pārvaldei par transporta nodrošinājumu.

Direktore Skaidrīte Strode

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0