Strūžānieši ziemīgi copēja Lubānā

Publicēts 27.02.2019

Februāra nogale palutināja visus zemledus makšķerēšanas cienītājus ar šai nodarbei atbilstošiem laika apstākļiem, un pulcināja kopā arī Stružānu pagasta copētājus, kuri 24. februārī devās pēc lielā loma uz Lubāna ezeru.

Stružānu pagasta organizētās ziemas un vasaras makšķerēšanas sacensības jau kļuvušas par tradīciju daudzu gadu garumā. Tā ir gan atpūta, gan sacensību gara izbaudīšana, gan draudzīgas kopābūšanas stundas, kā arī nemierpilna neziņa, kuram no makšķerniekiem šoreiz veiksies vislabāk.

Sacensībās piedalījās piecpadsmit Stružānu pagasta makšķernieki un viens ziemas copes cienītātājs no Dricānu pagasta. Lielāko lomu centās nomakšķerēt trīpadsmit vīri, viena sieviete un divi bērnu vecuma grupas dalībnieki.

Pēc ziemīgas un saspringtas cīņas un lomu nosvēršanas kļuva skaidrs, ka pirmajā vietā šoreiz ierindojās Alvis Lizdiks (3,904 kg), otrajā Ainārs Esta (3,125 kg, viņš arī lielākās zivs (0,263 kg) īpašnieks), bet trešajā Armands Žurovskis(3,059 kg). Ar uzmanības vērtu lomu gan pati sevi, gan pārējos copētājus iepriecināja vienīgā sieviete – makšķerniece Janīna Skrebele ( 2,222 kg).

Lai gan mazajiem makšķerniekiem loms šoreiz nebija no tiem lielākajiem, tomēr tas nemazināja prieku un azartu atrasties uz Lubāna un pierādīt, ka arī viņiem izdodas izvilināt no ezera dzīlēm pa kādai zivtiņai. Bērnu vecuma grupā ar labāko rezultātu sveicām Kārli Kalneju, otro vietu godam nopelnīja Raivis Bazulis.

Paldies par piedalīšanos un makšķernieku komandas atbalstu sakām arī Aivaram Laganovskim, Kristapam Lizdikam, Edgaram Buravcovam, Aleksandram Lebedevam, Pēterim Grodņam, Dainim Bindukam, Kristapam Groznijam, Kasparam Deksnim, Valdim Jakuškinam un Grigorijam Kaļininam.

Uzvarētāji tika apbalvoti ar diplomiem un piemiņas veltēm. Veicināšanas balvas saņēma lielākās zivs īpašnieks, mazākā loma īpašnieks, vecākais un jaunākais makšķernieks, sieviete – makšķerniece.

Pēc apbalvošanas visi dalīnieki tika cienāti ar gardu zivju zupu, kuru vārījām uz ugunskura ezera krastā. Mājās makšķernieki devās ar lielu gandarījuma sajūtu un apņemšanos, ka tagad sāks gaidīt vasaras copi. Lai tad mums visiem kopā izdodas, un makšķerniekiem – NE ASAKAS!

Leokādija Razgale,

Strūžānu kultūras nama vadītāja

Autores foto

zivis1

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0