Sveču dienas izstāde Rikavā

Publicēts 05.02.2018

Rikavas kultūras namā Sveču diena tiek atzīmēta katru gadu, parasti ar sveču liešanu, šogad nolēmām Sveču dienu atzīmēt savādāk.

Ikviens tika aicināts atnest uz kultūras namu interesantu, oriģinālu, sev īpašu sveci, lai kopīgi veidotu Sveču dienai veltītu izstādi. Tika atnestas daudzas dažādas sveces, bija ko redzēt, bija par ko parunāt.

Pasākumā tā apmeklētājiem bija iespēja izzināt sveču izcelšanās vēsturi, sveču liešanas pamatprincipus, uzzināt par sveču maģiju un to krāsu nozīmi, kā arī iepazīties ar senlatviešu Sveču dienas tradīcijām.

Ar Sveču dienu beidzās ziemas vidus, tāpēc senčiem Sveču diena bija prieka un svētku diena. Par to liecināja arī bagātīgā ēdienkarte – karašas, pupas, cūkas gaļa, biezputra ar cūkas galvu. Arī šī pasākuma apmeklētāji tika pacienāti ar pupām.

Svecei piemīt kaut kas maģisks un netverams, gluži tāpat kā cilvēkam, tai ir sava aura. Svecei ir maģiskais spēks, kas slēpjas sveces dvēselē – sveces liesmā. Ar sveces palīdzību varam enerģētiski sakārtot sevi pašu. Sveces jādedzina visu gadu, jo tā tīra enerģētiku, atbrīvo mūsu telpu no negatīvās enerģijas. No dabīgā materiāla veidotas sveces ir enerģētiski visspēcīgākās. Tāpat skatīšanās liesmās kliedē negatīvās izjūtas, palīdz atbrīvoties no depresijas, noguruma, likvidē negatīvo enerģiju, attīsta koncentrēšanās spējas, tātad lieliski noder meditācijai.

Dzimšanas dienas nav iedomājamas bez svecītēm tortē, kurām piemīt maģisks spēks, jo nopūšot jubilejas svecītes, kaut kas ir jāvēlas — un tas piepildās.

Pasākuma laikā ik viens varēja izveido sveces no kartona un izdekorēt tās ar krāsainiem diegiem.

Lai mums visiem gaišs pēdējais ziemas mēnesis!

 

Inese Vērdiņa,
Rikavas kultūras nama vadītāja

IMG_7554 IMG_7566

 

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0