Sveicam valsts un reģiona olimpiāžu laureātus

06.05.2013

Izglītība

3.maijā, dienu pirms Latvijas Republikas Neatkarības deklarācijas parakstīšanas gadadienas, Rēzeknes novada pašvaldībā tika godināti valsts un reģiona mācību priekšmetu olimpiāžu un zinātniski pētniecisko darbu konferenču laureāti, kā arī viņu skolotāji. 2012./2013.mācību gadā uz valsts un reģiona olimpiāžu posmiem tika uzaicināti deviņi Nautrēnu vidusskolas, pieci Dricānu vidusskolas, trīs Kaunatas vidusskolas, divi Maltas 1.vidusskolas audzēkņi un pa vienam Lūcijas Rancānes Makašānu Amatu vidusskolas un Gaigalavas pamatskolas skolēni. No 21 dalībnieka valsts un reģiona olimpiādēs ar augstiem panākumiem mājup atgriezās seši skolēni.

Vislielākos panākumus aizvadītajā gadā sasniedza Nautrēnu vidusskolas 12.klases skolniece Laura Melne, kura pārliecinoši ieguva divus 1.pakāpes diplomus – gan vēstures olimpiādē (skolotāja Valentīna Turlaja), gan latviešu valodas un literatūras olimpiādē (skolotāja Ruta Krišāne).

Izcili valsts olimpiādēs startējusi vēl viena Nautrēnu vidusskolas 11.klases skolniece – Guna Barkāne. Guna ieguvusi 3.pakāpes diplomu latviešu valodas un literatūras olimpiādē (skolotāja Veronika Dundure), kā arī Atzinību bioloģijas olimpiādē (skolotāja Ingūna Razgale).

Atzinību ģeogrāfijas olimpiādē guvis Maltas 1.vidusskolas 11.klases skolēns Andris Sniķeris (skolotāja Vija Hveckoviča).

Latgales reģiona skolēnu zinātniski pētniecisko darbu konferencē Daugavpilī 1.pakāpes diplomu saņēma Maltas 1.vidusskolas 12.klases skolēns Andris Martinovs, kurš fizikas sekcijā startēja ar darbu „Metode ar PEM elektrolīzeru saražotā ūdeņraža daudzuma prognozēšanai” (darba vadītājs – ķīmijas skolotājs Imants Tučs), bet 3.pakāpes diplomu ieguva Lūcijas Rancānes Makašānu Amatu vidusskolas 12.klases skolniece Inese Civkore ar darbu psiholoģijas sekcijā „Pusaudžu un jauniešu vajadzību, to realizācijas rezultātā radušos sajūtu un internetatkarības cēloņsakarības” (darba vadītāja – latviešu valodas un literatūras un psiholoģijas skolotāja Tamāra Pīgozne).

Aizvadītās nedēļas nogalē Andris Martinovs startēja arī valsts skolēnu zinātniski pētniecisko darbu konferencē Rīgā, no kurienes viņš atgriezās ar izcīnīto 3.pakāpes diplomu.

Par savu bērnu panākumiem priecājas arī vecāki, kuri ikdienā palīdzējuši savos bērnos radīt zinātkāres prieku un vēlmi iepazīt nezināmo pasauli: Andra Zubko-Melne un Ēvalds Melnis, Dace un Vladislavs Barkāni, Tatjana un Andris Martinovi, Aija un Valdis Sniķeri, Ināra Civkore.

Lai Laurai, Inesei un Andrim iegūtās papildus zināšanas un prasmes palīdz sasniegt augstus rezultātus arī skolas nobeiguma valsts pārbaudījumos, kā arī veiksmīgi izvēlēties savu turpmāko izglītības ceļu!

Vilis Deksnis,
Izglītības pārvaldes vadītāja vietnieks