Tradicionāli netradicionālā “Zvejniekdiena” Nagļos

Publicēts 13.07.2013

Ar lielu prieka, atraktīvu sporta spēļu un draudzīgas atmosfēras pārpilnību aizvadīti kārtējie „Zvejniekdienas” svētki Nagļos. Ņemot vērā, ka pasākums vairāku gadu garumā ir kļuvis par tradīciju un daļēji arī par Nagļu pagasta vizītkarti, tad noliktajā laikā un vietā pulcējās liels skaits sportot-, atpūsties-, un atbalstīt-gribētāju.

Kā pastāstīja viens no pasākuma organizatoriem un vadītājiem – Jānis Macāns, Nagļu pagasts ir unikāls, jo ir vienīgais sauszemes zvejnieku ciemats Latvijā un tas ir tikai viens no iemesliem, kādēļ būtu vērts apskatīt šo vietu. Gadu gaitā Nagļu zvejnieku sporta svētki turpina piesaistīt dažādu cilvēku auditorijas, tā kā piedāvā izklaides iespējas visiem – kā maziem bērniem, tā rūdītiem zvejniekiem. Arī šogad – mazākajiem piepūšamās atrakcijas un šautriņu mešanas sacensības, bet lielākiem sportot gribētājiem tādas eksotiskas atrakcijas kā laivu cīņas, zivju brišanas sacensības un pat ekstrēma šķēršļu trase, kurā dalībniekiem nācās pierādīt savu veiklību un līdzsvara izjūtu, pārvietojoties pa kokiem un starp tiem izvietotajiem šķēršļiem.

Uzvarētāji tika apbalvoti ar diplomiem, medaļām un citām balvām. Makšķerēšanas sacensībās pieaugušo konkurencē pirmo vietu ieguva Andris Turkins, kuram izdevās noķert 1,905 kg smagu lomu, bet bērnu konkurencē – Ingus Ivanovs (ar 0,110 kg smagu lomu).

Niršanā (zēnu kategorijā) uzvaru guva Rihards Mežatučs, bet meiteņu – Agnese Rutule. Vīriešu grupā – Osvalds Kostjukovs, sieviešu – Anita Sārne. Laivu cīņu disciplīnā lielā konkurencē pirmo vietu guva komanda, kuras sastāvā bija – Anda Dimpere, Arvis Kāposts un Juris Jusītis.

Pasākuma apmeklētājus visas dienas garumā priecēja pūtēju orķestris „Dekšāres,” uzstājās arī Nagļu pagasta jauniešu deju kolektīvs „Pipariņš” un vokālais trio „Rondo,” bet vakara ballē – grupa „Laikam līdzi”.

Sacensību organizatori – Inese Benjava un Jānis Macāns īpaši uzsver, ka bez sponsoru palīdzības noorganizēt šādu masu pasākumu būtu neiespējami, tādēļ sirsnīgi pateicas un cer uz sadarbību arī citugad. Sponsoru vidū ir gan uzņēmēji – A/S „Nagļi”, SIA „Alba” un Igors Lucijanovs, gan individuālie atbalstītāji – Ainārs Birkavs, Guntars Zvejsalnieks, Aigars Stikāns, Viktors Zalužinskis, Sandris Paplavskis, Dagnis Vasiļevskis, Viktors Reblis, Raivis Romančuks, Gatis Lucjanovs, Kupču ģimene, Staņislavs Leimanis, Ringols Butjavs, Marija Truša, Marija Zepa, Inta Trojta, Māra Pastare, Andrejs Mālnieks, Rudis Mičulis un Guntars Zeps. Tāpat, organizatori izsaka paldies Rēzeknes novada pašvaldībai un Nagļu pagasta pārvaldei. Tomēr jau nosauktie sponsori ir tikai maza daļa no tiem daudzajiem cilvēkiem, kas nenoslinkoja un palīdzēja gan organizatoriskajā procesā, gan kā sacensību tiesneši, paldies visiem!

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0