Veiksmīgi noritējušas ikgadējās Zemledus makšķerēšanas sacensības Čornajā „RĀZNAS LOMS”

Publicēts 09.03.2015
Pāvels Oļehnovičs ar savu lielo zivi (1.495kg) plaudi

Šo sestdien 7. martā jau no agra rīta bija dzirdamas skaļas balsis un rosība pie Čornajas tautas nama, bet diez vai 6:30 var sākties koncerts. Skaidrs ka nē, jo tās bija ikgadējās zemledus makšķerēšanas sacensības Čornajas līcī, uz kurām bija ieradušies dažāda vecuma makšķernieki. Šoreiz piedalījās 19 dalībnieki vecumā no 8 līdz 61gadam.

Sacensības notika Rāznas ezera Čornajas līcī no pulksten 7:00-12:00. Mēģinājumi makšķerēt pie niedrēm, niedrēs un dziļumā nedeva pārāk daudzsološus rezultātus, jo zivis nebija izsalkušas un neizrādīja agresiju pret ūdenī laistajiem krāsainajiem mānekļiem ar kārdinošu matiļu un kāpuru sakopojumu. Arī pret vilinošo lēnām grimstošo smalkās barības smaržu neizrādīja nekādu interesi, tikai nelieli raudulēni un asarīši cienājās ar našķiem. Vienīgi smalkās uzkodas sudrabotajos mormišku toņos, daži vientuļie Čornajas līča dūņās, zālājos klīstošie eksemplāri ierija kā ogu un tūdaļ nonāca copmaņu rokās. Tomēr dažiem sanāca izsprukt, atlokot makšķernieka āķi vai atstājot to kā pīrsingu uz savas lūpas.

Makšķerniekiem lielākoties bija noķertas raudiņas, mazliet asaru, pliču un daži spurainie ķīši. Pēc sacensībām izbadējušies un nosalušie zvejnieki varēja sasildīties pie ugunskura un notiesāt siltu zivju zupu, daloties ar saviem iespaidiem par aizvadīto copi.

Labākos loms sazvejoja, kopsvarā:

  • 1. vieta: Pāvels Oļehnovič (1.495 kg);
  • 2. vieta: Nikolajs Buinickis (1.085 kg);
  • 3. vieta: Dainis Logins (1.045 kg)
  • Mazākās zivs ieguvējs: Vjačeslavs Boļšakovs(3 g asaris).
  • Lielākās zivs ieguvējs: Pāvels Oļehnovičs (680 g plaudis).
  • Vienīgā sieviete šajās sacensībās: Zoja Koževnikova.
  • Pieredzējušākais (vecākais) dalībnieks: Alfrēds Truskovskis.
  • Jaunākais – prasmīgākais copmanis: Andrejs Cjunskis.

Esiet uzmanīgi, jo pavasara ledus ir ļoti mānīgs! Lai pēdējais, nu jau trauslais Rāznas ledus dāvā Jums – makšķernieki – patiesu atpūtu, prieku un kādu zivi zvejas kastē! Ne asakas…

Paldies par sadarbību Rāznas Nacionālā parka pārvaldei, Čornajas pagasta pārvaldei un pavārēm Aina Vincukovai un Regīnai Aleksānei par garšīgo zivju zupu.

 Teksta un foto autors: Jānis Aleksāns, kopbildes foto autore Anita Rudziša

 Pavāres Aina Vincukova un Regīna Aleksāne Pāvels Oļehnovičs ar savu lielo zivi (1.495kg) plaudi Vjačeslavs Boļšakovs Alfrēds Truskovskis Andrejs Cjunskis Rīta agrumā, pirms "copes" Zoja Koževnikova Nikolajs Buinickis Dainis Logins

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0