Volejbola komanda “Rēzeknes Novads” aizvada spraigu spēli Maltā

Publicēts 20.10.2017

2017.gada 17. oktobrī Rēzeknes novada Maltā,  Daudzfunkcionālajā zāle norisinājās Latvijas Kausa izcīņas volejbolā pirmās kārtas spēle starp mājiniekiem, volejbola komandu “Rēzeknes Novads” un Olimpiskā centra (OC) Limbaži/Murjāņu Sporta ģimnāzijas (MSĢ) komandu.

Nedaudz par viesu komandu. 2017/18. gada sezonā apvienotā Limbažu Olimpiskā centra un Murjāņu Sporta ģimnāzijas komanda pieteica sevi apvienotajā Igaunijas, Latvijas un Lietuvas volejbola līgā, kura tagad tiek dēvēta par Baltijas līgu (bijusī “Schenker” līga). Komandu vada bijušais Latvijas volejbola izlases spēlētājs Lauris Iecelnieks. Komandu veido jaunie un talantīgie spēlētāji no Latvijas Jaunatnes izlasēm. Komanda ir labi nokomplektēta, ir labas spēlētāju rezerves, treniņu process ir profesionāls (treniņi notiek divreiz dienā), kā arī savu neatsveramo pieredzi dod treneris Lauris Iecelnieks.

Komanda “Rēzeknes Novads” jau vairākus gadus spēlē Latvijas čempionāta Nacionālās līgas 2.divīzijā (bijusī Pirmā līga), ko savādāk varētu dēvēt arī par amatieru līgu. Komandu veido puiši pārsvarā no Rēzeknes novada, kuri volejbolu spēlē no skolas gadiem, taču lielākajai daļai sporta skolas pieredzes nav un volejbols ir labs hobijs. Uz treniņiem puiši pulcējas divreiz nedēļā. Jāpiebilst, ka Latvijas kausā Rēzeknes Novada komanda piedalās vairākus gadus un Latvijas kausa spēles ir kā labs treniņš, lai paskatītos uz sevi uz daudz stiprāku, augstāko līgu komandu fona.

Volejbola popularizēšanas nolūkā spēle notika Maltas daudzfunkcionālajā zālē, ko nomināli varēja dēvēt par Rēzeknes novada komandas mājas zāli. Jāpiebilst, ka ikdienā komandas “Rēzeknes Novads” treniņi un mājas spēles notiek Adamovas internātpamatskolas sporta zālē un līdz ar to, arī Rēzeknes Novada komandai šī bija pirmā šāda veida saskarsme ar jauno zāli. To varēja just arī spēlē.

Pirmais sets iesākās drudžaini no nominālo mājinieku puses. Daudz nepiespiesto kļūdu un uztraukums darīja savu. Viesi ātri izvirzījās vadībā un turpināja atrāvienu. Seta beigās viesu pārsvars bija pārliecinošs, kas ļāva spēlēt brīvi un iesaistīt spēlē rezervistus. Gala rezultāts 11-25 viesu labā.

Pēc pārtraukuma un nelielas atelpas komandas gāja laukumā, lai aizvadītu otro spēles setu. Otrais sets iesākās līdzīgā cīņā. Rēzeknes novada komanda nedaudz nostabilizēja savu spēli, kas nesa rezultātu. Mazāk savu kļūdu un pirmajā tehniskajā pārtraukumā Rēzeknes novada komanda iesoļo, esot nelielā vadībā. Pēc pārtraukuma novada komanda turpina izrāvienu! Pāris bloki no novada komandas puses un viesi vairs nejūtas tik droši un pārliecināti par savu vareno uzbrukumu, kāds tai bija pirmajā setā. Arī uz otru tehnisko pārtraukumu Rēzeknes novads aiziet, esot vadībā. Pēc pārtraukuma viesu treneris steidzīgi sāk atgriezt laukumā pirmā seta galotnē no laukuma noņemtos savas komandas līderus. Ne ņemtie pārtraukumi, ne spēlētāju maiņas nenes vēlamo rezultātu, un Limbažu/MSĢ komanda nespēj pietuvoties rezultātā un cieš zaudējumu ar rezultātu 25-20. Pa setiem neizšķirts!

Arī trešais sets iesākās līdzīgi, taču viesu komandas treneris vairs pat nedomā laukumā laist savas komandas rezervistus. Komandas līderi dod savu pienesumu, un seta vidū sāk izpausties viesu komandas pārākums un punkts pa punktam viesi palielina rezultātu. Jāatzīmē, ka jaunajā zālē komandai “Rēzeknes Novads” netipiski slikti lidoja serve, kas ierasti ir viens no komandas galvenajiem ieročiem, kas, iespējams, liedza sīvāk pacīnīties ar stipro pretinieku. Trešais sets noslēdzas ar viesu uzvaru 10-25.

Ceturtajā spēles setā komandas devās laukumā sev ierastajos virknējumos. Starta sastāvi mainīti netika. Seta sākums ritēja līdzīgā cīņā. Rēzeknes novada komanda nevēlējās tik viegli atdod šo spēli. Komandas apmainījās ar spilgtām epizodēm gan uzbrukumā, gan aizsardzībā, taču seta vidū viesu komanda mainīja taktiku un pārgāja uz nosacīti vienkāršāku, stabilāku planējošo servi (jāatzīmē, ka arī viesu komandai negāja viegli ar servēšanu). Tas deva rezultātu un komanda “Rēzeknes Novads” “iesēdās” servju uzņemšanā, kas liedza komandai veidot ātru uzbrukumu, savukārt viesi varēja veidot organizētu bloku ar ko mājiniekiem bija grūti cīnīties. Ceturtā seta rezultāts 15-25 par labu viesu komandai un visā spēlē uzvaru ar rezultātu 3-1 svin OC Limbaži/MSĢ.

“Rēzeknes Novads” komanda ir apmierināta ar sniegumu, taču atzīst, ka dažās epizodēs nepietika sportiskā niknuma, kas rezultātu varēja padarīt nedaudz līdzīgāku. Komandas savā līmenī ir ļoti atšķirīgas, taču prieku sagādā tas, ka pie jebkurām grūtībām neapstājas un turpina cīnīties. Kā jau tika minēts, Latvijas kausa spēles komandai “Rēzeknes Novads” ir kā labas treniņspēles, iespēja pavērot spēkos stiprākas komandas un arī no tām pamācīties. Protams, prieku rada arī spēcīgajai komandai atņemtais sets, kas minētajos apstākļos nebūt nav maz. Atceroties 2016/17. gada sezonu, kad “Rēzeknes Novads” Latvijas Kausa izcīņu sāka ar turnīra otro kārtu, mājas spēlē Adamovas internātpamatskolas sporta zālē, sets tika atņemts arī vairākkārtējai Latvijas čempionei un ilggadējai Baltijas līgas dalībniecei “RTU/Robežsardze” komandai ar toreizējo Latvijas pieaugušo izlases galveno treneri Raimondu Vildi pie komandas “stūres”. Tas tikai apliecina to, ka novada komanda, labi noskaņojoties un spēlējot savu spēli, var “iekost” arī augstāko līgu komandām!

VK “Rēzeknes Novads” pateicas Maltā sanākušajiem skatītājiem par skaļo atbalstu un gaida skatītājus uz Nacionālās līgas 2.divīzijas spēlēm, kur turpinās regulārā čempionāta spēles. Ar spēļu norises vietām, laiku un rezultātiem var iepazīties Latvijas Volejbola Federācijas interneta mājaslapā www.volejbols.lv kā arī sekojot volejbola komandas “Rēzeknes Novads” kontam sociālajā tīklā “Facebook”.

Volejbola komandas “Rēzeknes Novads” trenera asistents Žans Smirnovs,

foto Igors Derjagins

 IMG_4172IMG_4170
Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0