Z.O.S. — Ziemas Olimpiskās spēles Vērēmos

Publicēts 06.08.2014

Tveicīgajā 2. augustā Vērēmu pagasta estrādē norisinājās neparastas sacensības — Z.O.S. Ziemas Olimpiskās spēles. Sacensības bija organizētas pēc principa „ar kājām gaisā”, jo ziemas sporta veidi tika “piemēroti” vasarai, izmantojot neparastu sporta inventāru, piemēram, ķerru, dāvanas, plēvi u.c. Kopskaitā piedalījās 6 komandas no Ilzeskalna, Ozolaines, Ozolmuižas, Vērēmiem un divas komandas no Rēzeknes.

Dalībniekiem bija jāveic desmit netradicionāli sporta uzdevumi, kuros komandas pārbaudīja saliedētību, atjautību un izveicību. Lielu interesi sacensību dalībniekos izsauca disciplīnu nosaukumi : „Biatlons”, „Bobslejs”, „Salaveču skrējiens pēc dāvanām”, „Sniega piku kauja”, „Ātrais hokejs”, „Petankas” u.c. Visinteresantākā un aizraujošākā sporta disciplīna bija „Kamaniņas” – dalībniekiem bija sevi jāvelk pa plēvi, kura saslapināta ar ziepjūdeni. Savukārt visveiklākā disciplīna bija bobslejs, jo komanda sadalījās pa pāriem, katram pārim bija jāved ķerrā savs komandas biedrs kādu konkrētu distances posmu, jo visa distance tika sadalīta trijos posmos. Uzvarēja tā komanda, kura veica distanci īsākā laikā.

Cīņa par diplomiem, medaļām un kliņģeriem bija ļoti sīva. Par uzvarētājiem Z.O.S. sporta spēlēs kļuva Ozolaines pagasta komanda „OZO”, 2. vieta Ozolmuižas pagasta komandai,  3. vieta Rēzeknes pilsētas komandai – „New Bee”.

Sacensības notika, pateicoties Rēzeknes novada domes jaunatnes iniciatīvu projektiem 2014. gadā. Cerams, ka šāda veida sporta svētki kļūs par Vērēmu pagasta tradīciju!

Agnese Andžāne

IMG_3890IMG_4016IMG_4050

IMG_4061

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0