Ziemassvētki Tiskādu bērnu namā

Publicēts 22.12.2015

Jau kopš neatminamiem laikiem visā pasaulē tiek svinēti ziemas atnākšanas svētki. Ziemassvētki visām tautām ir īpašs laiks, ko sagaida un pavada ar noteiktiem rituāliem un izdarībām, kas no sendienām vairāk vai mazāk ir saglabājušās līdz mūsdienām. Ziemassvētku laiks un Jaunais gads vienmēr šķitis mazliet noslēpumains, kad laika vārti ir vaļā un gads nomaina gadu, kad kāds dzīves posms noslēdzas un sākas jauns, kad var nolikt malā to, kas nav izdevies un iet pretī jaunām cerībām.

Jau vairākus gadus sadarbībā ar Latvijas Bāreņu biedrību dažādās skolās izskan Ziemassvētku pasākumi. Latvijas Bāreņu biedrība atbalsta bez vecākiem palikušos bērnus visā Latvijā. Tie ir cilvēki, kuri no labas gribas rūpējas par svešiem bērniem, kas dažādu iemeslu dēļ nav saņēmuši sirds siltumu savās ģimenēs. Tāpēc ir īpašs prieks, ka pēdējos gados ļoti laba sadarbība izveidojusies ar speciālajām internātpamatskolām Latgales novadā.

Ziemassvētku noskaņojums valda arī Maltas speciālajā internātpamatskolā, jo šogad mēs – 6.b klases skolēni – kārtējo reizi devāmies uz sarunu par Ziemassvētku un Jaunā gada tradīcijām uz Tiskādu bērnu namu, kur piedalījās skolēni no Maltas un Tiskādu speciālajām internātpamatskolām, Rēzeknes logopēdiskās internātpamatskolas, Tiskādu bērnu nama, ka arī no Adamovas internātpamatskolas.

Noklausīties pasaku – tas ir viens no mīļākajiem bērnu priekiem. Tāpēc Ziemassvētku izrāde „Jaunais gads ar Smurfiņiem” pārsteidza ne tikai katru skolēnu, bet arī pieaugušos ar savam spēlēm, dziesmām, Jaungada eglīti un, protams, dāvanām. Arī katrs skolas kolektīvs ieradās ar savu priekšnesumu. Skatītājus priecēja muzikālie skaņdarbi, dziesmas, dzejas un dejas. Svētki turpinājās pie svētku galda, kurš bija īpašs un ne tikai servēts ar garšīgiem ēdieniem, bet arī skaisti dekorēts. Noslēgumā bija jautra diskotēka, kur skolēni varēja priecāties, izpausties, dejot un noskatīties svētku salūtu. Pasākums bija ļoti jauks un sirsnīgs.

Mēs, Maltas speciālā internātpamatskola, sirsnīgi pateicamies Tiskādu bērnu namam un Latvijas Bāreņu biedrībai par jauko pasākumu, kuru sagādājāt mūsu bērniem un skolotājiem! Tas bija vienreizēji un neaizmirstami! Novēlam visiem priecīgus Ziemassvētkus un laimīgu Jauno gadu! Lai Jums veiksme un radošums arī Jaunajā gadā!

Maltas speciālās internātpamatskolas 6.b klases audzinātāja Viktorija Dervanova

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0