Ziemassvētkus gaidot, uz pasākumu pie Valsts prezidenta šogad no Rēzeknes novada uzaicināta Pujatu ģimene

Publicēts 03.12.2010

Turpinot Rīgas pilī iedibināto tradīciju, Valsts prezidents Valdis Zatlers ar kundzi Lilitu Zatleri aicinājuši stiprās, kuplās un radošās ģimenes no visas Latvijas iedegt Rīgas pils Ziemassvētku egli. Svētku pasākumā, 6.decembrī, aicināta piedalīties arī Pujatu ģimene no Rēzeknes novada Ilzeskalna pagasta Gailumu ciema.

Ināras un Valda Pujatu kuplajā ģimenē aug seši bērni. Ģimeni Ilzeskalnā raksturo kā strādīgu un atsaucīgu. Savā īpašumā esošo bioloģisko saimniecību “Arāji” čakli kopj un uztur visi ģimenes locekļi – ar saimniecībā izaudzētajiem kartupeļiem tiek apgādātas apkārtējās skolas un Rēzeknes tirgus. Valdis kopā ar savu kuplo saimi uz īpašuma zemes būvē ģimenes māju un saimniecības ēkas. Viņš ne tikai neatlaidīgi strādā savā saimniecībā, bet arī izpalīdz citiem lauku iedzīvotājiem gan savā, gan arī kaimiņu pagastos, sniedzot ar tehniku saistītus pakalpojumus lauku darbos.

Ināra ir vienkārša, atsaucīga un darbīga. Pie mājas ir pašas ierīkots košumdārzs, un tas rada gandarījumu ne tikai pašiem ģimenes locekļiem, bet arī priecē ikvienu garāmbraucēju. Pēc izglītības ģimenes mamma ir pedagogs un Ilzeskalna pamatskolā strādājusi 20 gadus kā matemātikas skolotāja.

Darba tikumu un neatlaidību vecāki māca ne tikai saviem bērniem – Artim, Kristapam, Jānim un Ivaram, bet arī aizbildnībā esošiem bērniem – Tatjanai un viņas brālim Dmitrijam. Bērni, kuri ir ieguvuši pamatizglītību, tagad turpina mācības arodskolās, kas saistītas ar lauksaimniecību un būvniecību. Pujatu ģimene vienmēr rod gandarījumu, kopā strādājot un apmeklējot dažādus kultūras pasākumus.

Uz svinīgo pieņemšanu prezidenta pilī dosies tētis Valdis kopā ar pieciem dēliem. Diemžēl mamma Ināra ar meitu Tatjanu ģimenes apstākļu dēļ uz pasākumu nebrauks. Ģimenes nokļūšanu uz Rīgu un omulīgas vakariņas atpūtas kompleksā “Lido” nodrošinās Ilzeskalna pagasta pārvalde.

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0