Par vienotu un koordinētu palīdzību Ukrainai un Ukrainas bēgļiem

Publicēts: 23.03.2022

Atjaunots: 21.04.2022

Pašvaldības paziņojumi
Підтримка України
 • Ja vēlaties atbalstīt Ukrainu finansiāli, Rēzeknes novada pašvaldība aicina ziedot naudu, izmantojot www.ziedot.lv, "Sarkano Krustu" (www.redcross.lv/) vai kādu citu naudas ziedošanas platformu, kam jūs uzticaties.
 • Humānā palīdzība:

  Latvijas Samariešu apvienības Rēzeknes nodaļa aicina iedzīvotājus, kas ir gatavi iesaistīties palīdzības sniegšanā Ukrainas iedzīvotājiem dažādos veidos:

  • Pārtika: konservi, uzlejamā pārtika, rieksti, žāvēti augļi, sausās brokastis...
  • Apģērbs: segas, pledi, guļammaisi, zeķes un cimdi, džemperi, virsdrēbes (jaunas vai mazlietotas).
  • Ziedojumi tiek pieņemti Rēzeknē, Raiņa ielā 5a (Nedzirdīgo biedrības telpās).
 • Tāpat aicinām zvanīt pa tālruni +371 20287445, ja zināt Ukrainas bēgļu ģimenes, kam nepieciešams mājoklis. Zvanīt var jebkurā laikā, arī brīvdienās. Šobrīd Rēzeknes novada pašvaldība apzinājusi ģimenes, viesu namus un telpas pagastos, kur var izmitināt aptuveni 200 cilvēkus. Ja nepieciešams, pašvaldība var palīdzēt atvest šīs ģimenes no robežas vai galvaspilsētas. Jārēķinās, ka šīs bēgļu ģimenes no mājām piespiedu kārtā izbraukušas ar minimālu mantu daudzumu, tāpēc informēsim par konkrētām lietām - drēbēm, medikamentiem, higiēnas precēm -, kas būs nepieciešamas pie mums atbraukušajiem kara bēgļiem.

Aicinām Rēzeknes novada iedzīvotājus sniegt informāciju Sociālajam dienestam par vēlmi un iespējām izmitināt bēgļus no Ukrainas!

Zvanot uz tālruņa numuru +371 20223392 lūdzam sniegt informāciju :

 • Adrese, kur varētu tikt izmitināti bēgļi;
 • Platība;
 • Cilvēku skaits, ko esat gatavi uzņemt.

Lūdzam atsaukties privātpersonas un viesu māju/ namu īpašniekus!

Sociālā palīdzība:

Pašvaldības sociālajā dienestā Ukrainas civiliedzīvotājiem būs iespēja saņemt garantētā minimālā ienākuma pabalstu (109 euro pirmajai personai un 76 euro katrai nākamajai personai Ukrainas civiliedzīvotāja mājsaimniecībā), pabalstu krīzes situācijā un citu materiālu atbalstu vai sociālos pakalpojumus atbilstoši personas individuālajām vajadzībām.

 • Aicinām ikvienu Latvijas iedzīvotāju, kurš vēlas sniegt palīdzību ukraiņiem, reģistrēties palidziukrainai.lv !
 • Ukrainas iedzīvotāji, kuri ierodas Latvijā, bēgot no Krievijas izraisītā kara Ukrainā, lūdzu, reģistrējieties palidziukrainai.lv, lai pieteiktos atbalsta saņemšanai! Tīmekļvietnē pieejama informācija par ieceļošanu, uzturēšanos, apmešanos un darba iespējām Latvijā.   
 • Vienotais tālrunis +371 27380380 ,mājaslapa https://ukraine-latvia.com/

Rēzeknes novada pašvaldība augstu novērtē un saprot sabiedrības vēlmi atbalstīt līdzcilvēkus Ukrainā, sniedzot dažāda veida palīdzību. Lai atvieglotu dažādu Ukrainas institūciju darbu un nodrošinātu tādu palīdzības saņemšanu, kas akūti nepieciešama Ukrainas tautai, aicinām koordinēt savas aktivitātes! Lūdzam individuāli un nekoordinēti nebraukt uz Ukrainu vai Polijas un Lietuvas robežu, piedāvājot transportu un pirmās nepieciešamības piederumus! Šobrīd jau tā lielā transporta plūsma kavē palīdzības nogādāšanu Ukrainā un Ukrainas iedzīvotāju nokļūšanu drošībā. 

 

Click to listen highlighted text!