Aicina apmeklēt Pasīvo ēku atvērtās durvju dienas

Jau trešo gadu SIA „Vides investīciju fonds” organizē Pasīvo māju atvērtās durvju dienas  Latvijā. Visā pasaulē novembra pirmās nedēļas nogalē Pasīvo māju īpašnieki atver savas durvis, lai dalītos pieredzē, savukārt interesentiem būtu iespēja tās apskatīt. No 7. līdz 9. novembrim interesentus aicinām piedalīties un iepazīties ar sīkāku informāciju un apskates vietām, kā arī laicīgi pieteikties to apmeklējumiem.
Pasīvajās mājās „ekstrēma” enerģijas efektivitāte nav tikai iespējamība, bet fakts. Savās pasīvajās privātmājās iemītnieki patērē aptuveni 10% no tā, cik daudz parastajai mājai vai ēkai nepieciešams patērēt siltumam un ventilācijai. Pasīvās mājas patērē līdz pat 90% mazāk enerģijas apkurei un dzesēšanai nekā parastās ēkas. Jebkuri papildus kapitālieguldījumi būvniecības posmā, tiek kompensēti tikai dažu gadu laikā, tādējādi ekspluatācijas izmaksas ir ārkārtīgi zemas. Pateicoties efektīvajam siltinājumam un ventilācijas sistēmai, kas aprīkota ar siltuma atgūšanu, pasīvās mājas var būt nodrošinātas ar minimālu apkuri arī mūsu klimatiskajos apstākļos. Ar esošo efektivitātes līmeni, pasīvās mājas standarts jau atbilst un izpilda noteiktās 2020 Eiropas Ēku direktīvas prasības, kur noteikts, ka visām jaunbūvēm pasīvo māju standarts ir obligāta prasība.
Uz atvērto durvju dienu 7. novembrī no plkst. 10.00 līdz 16.00 aicina arī Rēzeknes novada Tiskādu vidusskola un Tiskādu speciālā internātpamatskola. Adrese: Parka ielā 4, Ružinas c., Silmalas pagasts, Rēzeknes novads, LV-4636. Kontakti: apmeklējumam pieteikties zvanot vidusskolas direktorei Olgai Misevičai, mob. tel. 29193961, vai rakstot uz e pastu: tiskadi@saskarsme.lv.
Vairāk informācijas skatīt šeit http://www.lvif.gov.lv/?object_id=33294
 
Zane Ramane
SIA "Vides investīciju fonds"
Ģertrūdes iela 12-2, Rīga, LV - 1010
Tālr. 67 845 111
Mob. 29778593
 
www.lvif.gov.lv

Click to listen highlighted text!