Aicina pievienoties talkai Lūznavas muižas parkā

23. aprīlī 10.00 no rīta ikviens interesents var pievienoties Lielās talkas norisei Lūznavas muižas parkā, sakopjot un sagatavojot muižas parka teritoriju šī gada rudenī iecerētajai 100 ozolu stādīšanai.
Talcinieki aicināti līdzi ņemt savus grābekļus, trimmerus, bet par darba cimdiem, atkritumu maisiem, spēcinošu zupu un pozitīvu gaisotni parūpēsies talkas organizatori. Talkas kontaktpersona – Lūznavas muižas dārzniece Irina Romančuka, tālruņa numurs 27813266. Grupām aicinājums dalību talkā pieteikt līdz 20. aprīlim, rakstot irinaromancuka@inbox.lv.
Talkas ideja Lūznavas muižas parkā radusies, pievienojoties akcijai “Simtozolu meži simtgadu Latvijai!”, kuras mērķis ir līdz Latvijas simtgadei aicināt ikvienu interesentu, izglītības iestādi, pašvaldību, uzņēmumu, organizāciju iestādīt vismaz 100 ozolus, stiprinot dzimtas sakņu, vietas apziņu un valstiskās piederības veidošanu, lai iedrošinātu jaunus cilvēkus Latgalē, visa Latvijā ilgtermiņa domāšanai un rīcībām ar paliekošu vērtību. Lūznavas muižas parkā simts ozolu stādīšana notiks šoruden, bet jau talkas laikā, 23. aprīlī, te simboliski tiks iestādīts pirmais ozols.
Lielo talku organizē Lūznavas muiža un Lūznavas pagasta pārvalde sadarbībā ar Rēzeknes novada pašvaldību, Dabas aizsardzības pārvaldi, Latvijas Universitātes Atturības un veselības izglītības veicināšanas biedrību (LUAVIV).
Akcijai “Simtozolu meži simtgadu Latvijai!” var pieteikties ikviens interesents, rakstot info@simtozolumezi.lv, tās pirmsākumi meklējami 2008. gadā. Ozols latviešiem ir spēka, izturības un ilgmūžības simbols, tādēļ simtozolu mežu akcijas rīkotāji cer, ka līdz 2018. gada rudenim piemāju teritorijas, parki, meži, sabiedriskās vietas kļūs par daudziem simtozolu mežiem bagātāki mājām, Plašāk: http://simtozolumezi.lv/.