Ančupānos godina Otrā pasaules kara upuru piemiņu

8. maija rītā Ančupānu memoriālā notika atceres pasākums par godu nacisma sagrāvei un Otrā pasaules kara upuru piemiņai. Godinot kritušos, Rēzeknes novada domes priekšsēdētājs Monvīds Švarcs, priekšsēdētāja vietniece Elvīra Pizāne, pašvaldības izpilddirektors Jānis Troška, Kultūras nodaļas vadītāja Ināra Pleikšne, Izglītības pārvaldes vadītājs Guntars Skudra, kā arī Audriņu pagasta pārvaldes vadītājs Einārs Aleksandrs Bindemanis un Vērēmu pagasta pārvaldes vadītājs Vladimirs Bistrovs nolika ziedus pieminekļa „Māte ābele” pakājē. Piemiņas brīdī piedalījās arī Audriņu pamatskolas audzēkņi, kuri ar ziediem un dzejas vārsmām godināja 254 kara upurus no Audriņu pagasta.

“Aizvien mazāk šī traģiskā laika aculiecinieku piedzīvo šo dienu, bet mūsu pienākums ir saglabāt vēsturisko piemiņu, pulcējoties kopā, atceroties un uzturot dzīvas šādas piemiņas vietas kā Ančupānos,” uzrunājot klātesošos, uzsvēra Rēzeknes novada domes priekšsēdētājs Monvīds Švarcs. “Ģeopolitiski 8. maijā tika izcīnīta uzvara, taču mēs nevaram runāt par uzvarētājiem, jo karā nav uzvarētāju. Miljoniem izpostītu ģimeņu un cietušu cilvēku – šīs rētas ir atstātas visā Eiropā.” Domes priekšsēdētājs izteica prieku, ka atceres pasākumā piedalījās skolēni, kuriem tā ir īstena vēstures stunda: “Skumjās noliecot galvu, ir jāatceras, ka tieši katrs no mums esam atbildīgi, lai šādi notikumi vairs neatkārtotos.”

Madara Bērtiņa,
Rēzeknes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste
Autores foto

Click to listen highlighted text!