Audriņu pamatskolas skolēni mācās šķirot atkritumus

Publicēts 17.05.2016

2016. gada 11. maijā Audriņu pamatskola sagaidīja viesus no firmas ALAAS. Šī firma nodarbojas ar atkritumu savākšanu un šķirošanu. Pie mums viesojās ALAAS sabiedrisko attiecību speciāliste vides komunikācijas jomā Edīte Čepule. Viņa pastāstīja bērniem par atkritumu veidiem un par to šķirošanas principiem.

Skolēni noskatījās interesantu un pamācošo multfilmu par ezīti, kā arī pārrunāja jautājumus par to, kā pareizi šķirot atkritumus, ko drīkst mest speciālajās atkritumu tvertnēs un ko nedrīkst, un kāpēc. Uzzināja, cik ilgā laikā dažādi priekšmeti un vielas dabā var sadalīties. Skolēniem bija interesanti uzzināt, cik daudz atkritumu rodas cilvēkam vienā dienā, nedēļā, gadā.

Savukārt 5. -9. klašu skolēni varēja redzēt divas filmas „Kāpēc atkritumus šķirot ir nozīmīgi?” un „Šķirosim plastmasu”. Pasākumā rādija izzinošu prezentāciju par atkritumiem , kuras laikā skolēni aktīvi piedalījās diskusijā par atkritumu rašanos, evolūciju, sadalīšanos, pareizu šķirošanu un dabas resursu taupīšanu.

Pasākumā skolēni piedalījās izzinošā spēlē, kurā vajadzēja loģiski domāt, izdarīt secinājumus un šķirot atkritumus. Apkopojot rezultātus spēles uzvarētājkomanda „Odziņas” saņēma balvas – mazus, dzeltenus konteinerīšus rakstāmpiederumu glabāšanai.

Skolēni iesaistījās pieredzes apmaiņā, ieguva jaunas zināšanas, paplašināja izpratni par vides resursu taupīšanu un atkritumu pārstrādi.

Nodarbības beigās mēs pamēģinājām praktiski pielietot iegūtās zināšanas.

Liels paldies Edītei Čepulei par jauko nodarbību.

Tatjana Vabale, Sanita Viļuma
Audriņu pamatskolas skolotājas

IMG_2623 IMG_2629 IMG_2634 IMG_2640IMG_2646 IMG_2647 IMG_2651 IMG_2653

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0