Audriņu pamatskolas skolēni viesojās Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā

Publicēts 01.11.2016

30. septembrī Rēzekne tehnoloģiju akadēmijā norisinājās “Zinātnieku nakts 2016”, kuras ietvaros tika rīkoti dažādi pasākumi, viņus apvienoja viena tēma “Tehnoloģijas un dzīves kvalitāte”.

Audriņu pamatskolas 4., 5., un 6. klases skolēni apmeklēja nodarbību ķīmijas laboratorijā, kurā redzēja dažādus eksperimentus, interaktīvo nodarbību – pamācošas un izzinošās datorspēles. “Iepazīsimies/Īsapazeisim” – spēle iepazīstināja ar izcilām Latvijas 19. gadsimta beigu un 20. gadsimta sākuma personībām – ieviešot jaunus atklājumus tā laikmeta ikdienas dzīvē. Skolēni iepazinās ar digitālām kontrolējamām iekārtām un to veiktspējām, ar studentu izgatavotiem darbiem un ar “sumo – robotu” cīņām. Bērni tika iepazīstināti ar “globālo eksperimentu modes inženierijā” – improvizēto izstādi ar eksperimenta rezultātu prezentāciju.

Visi “Zinātnieku nakts 2016” apmeklētāji tika sīkāk iepazīstināti ar tehnoloģiju ieviešanu un ietekmi uz mūsdienu ikdienas dzīvi. Īpašu uzmanību organizatori pievērsa apkārtējās vides aizsardzības problēmām.

Katru gadu dalībnieku skaits arvien pieaug. Priecē tas, ka jaunā paaudze cenšas uzzināt daudz ko jaunu un interesantu un, ka mūsu skolas skolēniem jau ceturto gadu pēc kārtas bija tāda iespēja apmeklēt šo unikālo pasākumu.

Rakstu sagatavoja Alla Vorobjova

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0