Eiropas nacionālo un dabas parku dienā iespēja apmeklēt Dabas izglītības centrus

19.05.2014

Vide

Dabas aizsardzības pārvalde 24. maijā aicina apmeklēt Eiropas nacionālo un dabas parku dienas pasākumus īpaši aizsargājamās dabas teritorijās. Pasākumu laikā Dabas izglītības centros norisināsies Atvērto durvju dienas, kuru laikā būs iespēja iepazīties ar centru piedāvājumu, doties dabā un iesaistīties dažādās aktivitātēs. 2014. gada pasākuma tēma ir ”Parki dabai. Parki labklājībai. Parki mieram."
Atvērto durvju dienas ietvaros Dabas izglītības centrs „Rāzna” Rēzeknes novada Mākoņkalna pagasta Lipuškos, Skolas ielā 3 būs atvērts no plkst.10.00 līdz 16.00.(Regīna, 29139677).
Pasākuma programma:
10.00-11.00. Dabas izglītības centra ”Rāzna” ekspozīcijas „Iepazīsti un sajūti Rāznas nacionālo parku” apmeklējums darbinieka pavadībā
11.00-.12.00 „Ezeri” - prezentācija, kuras laikā interesenti uzzinās par ezeru nozīmi dabā un cilvēku dzīvē.
Pēc prezentācijas laikā no 12.00 līdz 15.00 plānots dabas izziņas pārgājiens (pieteikšanās pa tel. 26437778, Irēna). Pārgājiena maršruts: DIC „Rāzna” – Rāznas ezers – privātā zvanu kolekcija L. Merkulovas mājās Lipuškos - Ubogovas ezers - Voveru dīķi – DIC „Rāzna”. Pārgājienā redzēsim ezerus dažādos to vecuma posmos un iepazīsimies ar sapropeļa ieguvi Ubogovas ezerā.
12.00-13.00 „Īsfilmas par īpaši aizsargājamām dabas teritorijām” dabas izglītības centrā „Rāzna”
13.00-15.00 Vides izziņas spēles dabas izglītības centrā „Rāzna”
15.00-16.00 Eiropas dabas un nacionālo parku dienai veltītas kolāžas veidošana „Rāznas nacionālais parks- daba un mēs ”
Dabas aizsardzības pārvaldes rīkotie pasākumi norisināsies arī citviet Latvijā- Dabas izglītības centrā „ Meža skola Pauguri”, Līgatnes novadā, Līgatnes dabas takās un Dabas izglītības centrā „Vecupītes”, Kocēnu novadā (netālu no Valmieras) Gaujas nacionālā parka teritorija. Apmeklētājus gaidīs arī Dabas izglītības centri „Meža māja” Ķemeros un „Ziemeļvidzeme”, Salacgrīvā, Rīgas 16. Savukārt, Slīteres nacionālajā parkā 24. maijā no 11:00 līdz 16:00 būs atvērts Slīteres bākas namiņš.
Visos dabas izglītības centros ieeja ir bez maksas. Laipni aicināti!
Eiropas dabas un nacionālo parku diena tiek svinēta jau kopš 1999. gada ar mērķi pievērst uzmanību šo aizsargājamo dabas teritoriju pastāvēšanai un nozīmei. Šīs svētku dienas ietvaros ik gadu visā Eiropā tiek rīkotas atvērto durvju dienas un dažādi pasākumi, lai iepazīstinātu sabiedrību ar vides aizsardzības nozīmi, dabas vērtībām un dabas retumiem.
Regīna Indriķe
Dabas aizsardzības pārvaldes Dabas uzraudzības un izglītības departamenta
dabas izglītības speciāliste, projekta „Cilvēki un daba” reģionālā vadītāja
Nacionālo un dabas parku diena