In memoriam. Osvalds Salmans (09.11.1938.-05.10.2018.),

Publicēts 09.10.2018

Pelēkā plīvurā ieausta zeme un debess.
Slīdošas ēnas-
Tur dzērves aizšūpo vasaru.
Atpūšas lauki,
Atpūšas arāja lemess,
Uz kapa krīt pēdējo gājputnu asaras.

5. oktobrī gājputniem līdzi ir devies Osvalds Salmans , Latvijas Tautas frontes Rēzeknes nodaļas vadītājs, augstākās raudzes Latvijas patriots, latviski un zemnieciski pamatīgs. Dzimis, audzis un mūžu nodzīvojis Rikavas pagasta “Dagumnīkūs”.

Osvalds bija pirmajās rindās, lai vēstures smagais rats iesāktu griezties, lai cīnītos par mūsu valsts neatkarību, lai virs pagastu ēkām parādītos un lepni plīvotu pašu šūdināti sarkanbaltsarkanie karogi. Viņš bija viens no brīvību alkstošu cilvēku Baltijas ceļa un Janvāra barikāžu atbalsta dalībniekiem. Darbs un Latvija bija viņa svētums.
Līdz ar neatkarības atgūšanu, 1990.gadā Osvalds Salmans sevi pieteica kā zemnieku. “Salmaņi” ir viena no pirmajām izveidotajām zemnieku saimniecībām mūsu novadā, kas turpina zelt, plaukt un attīstīties. Šai saulē, aiz sevis Osvalds ir atstājis neizdzēšamas pēdas mūsu novada vēstures grāmatā, iekoptajos laukos, skaisti sakoptajā sētā, savās meitās un dēlā.

Cieņā un pateicībā noliecam galvas Osvalda Salmaņa nodzīvotā mūža un paveikto darbu priekšā. Līdzjūtība bērniem, mazbērniem, draugiem, tuviniekiem.
Pēdējā gaitā Osvaldu Salmani izvadīs trešdien, 10. oktobrī, plkst. 11. 30 Makužu kapsētā.
Svētā Mise par mūžībā aizgājušo 7.30 Viļānu Romas katoļu baznīcā.

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0