Izbraukuma seminārs “Latvijas bibliotēkas – Eiropas bibliotēku saimē”

Publicēts 20.06.2018

15. jūnijā Rēzeknes reģiona bibliotekāri devās izbraukuma seminārā uz Rīgu, apmeklējot gan Eiropas Savienības māju, kas piedāvāja plašu informāciju par Eiropas Savienību  un Latvijas dalību tajā, gan viesojoties Latvijas Universitātes Dabas zinātņu bibliotēkā un Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, kas pārsteidza ar mūsdienīgo apkalpošanas sistēmu, interjeru un piedāvāto pakalpojumu klāstu.
Brauciena programma bija interesanta un piesātināta.  Apmeklējot Eiropas Savienības māju, bibliotekāri iepazinās ar trīs prezentācijām: “Eiropas nauda Eiropā un Latvijā 2020+”, “Informatīvā kampaņa #EUandME” un “Kas notiek Eiropā?”.
Tālāk viņi devās uz jauno un moderno Latvijas Universitātes Dabas zinātņu bibliotēku. Šī bibliotēka ir atvērta 24 stundas diennaktī, septiņas dienas nedēļā. Grāmatas paņemt uz mājām, nodot vai pagarināt var jebkurā laikā, izmantojot pašapkalpošanās iekārtu. Lasītājiem darba galdi aprīkoti ar regulējamu apgaismojumu un elektrības kontaktiem. Bibliotēkā sev nepieciešamo var gan izdrukāt, gan nokopēt, kā arī ieskenēt. Lasītāju darba vietas iekārtotas arī ērtiem atpūtas brīžiem.
Savukārt Latvijas Nacionālā bibliotēka (LNB) pārsteidza ar savu plašumu, moderno  interjeru un piedāvāto pakalpojumu klāstu. LNB pamatuzdevums ir nacionālās literatūras krājuma veidošana, mūžīga glabāšana un tā ilglaicīgas pieejamības nodrošināšana. Bibliotēkas darbības galvenais akcents ir atbalsts augstākajai izglītībai, pētniecībai un mūžizglītībai, aktivitātes un literatūra bērnu lasīt veicināšanai.

Anita  Gaidule,
Rēzeknes Centrālās bibliotēkas lasītavas vadītāja

IMG_3357IMG_3361

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0