Izveidots nodibinājums „Rēzeknes novada mikrouzņēmēju atbalstam”

28.03.2011

Vide

Ar mērķi Rēzeknes novadā sekmēt uzņēmējdarbības attīstību, izveidots nodibinājums Rēzeknes novada mikrouzņēmēju atbalstam. To šī gada 3.martā nodibināja Rēzeknes novada pašvaldība un 25 pagastu pārvaldes. Nodibinājums garantēs 30% no aizdevuma summas, ko biznesa idejas realizēšanai piešķirs AS „Latvijas Krājbanka”. Šim aizdevumam banka noteiks samazinātu procenta likmi, kas būs 10% gadā (šobrīd patēriņa kredītiem procentu likmes ir no 18 līdz 22 %). Tā būs arī iespēja novada iedzīvotājiem ar ne tik lieliem ienākumiem pretendēt uz aizdevuma saņemšanu.

„Personai, kurai šobrīd oficiālie ienākumi ir no 200 līdz 250 latiem, aizdevumu bankā iegūt ir sarežģīti. Nodibinājuma garantija turpmāk tādu iespēju palielinās,” stāsta Latvijas Krājbankas Rēzeknes klientu apkalpošanas centra vadītājs Māris Kamzols. Nodibinājuma nolikums paredz, ka aizdevuma summa drīkst būt līdz 3000 latiem.

Garantiju 30% apmērā no aizņēmuma summas būs iespēja saņemt:

- Fiziskai personai, kura Valsts ieņēmumu dienestā ir reģistrēta vai plāno reģistrēties kā pašnodarbināta persona;

- Individuālam komersantam un uzņēmējam;

- Zemnieku saimniecībai;

- SIA.

Lai varētu pretendēt uz aizdevumu, visiem iepriekšminētajiem pretendentiem jābūt reģistrētiem Rēzeknes novadā, un to gada apgrozījumam jābūt līdz 70 000 latu un darbinieku skaitam - līdz 10 cilvēkiem.

Programmas ietvaros biznesa idejām jābūt vērstām uz kvalitatīvu preču un pakalpojumu attīstību un dažādošanu, radot jaunas vai saglabājot esošās darba vietas. „Ļoti svarīgi, lai jūsu biznesa ideju kā nozīmīgu pagasta mērogā atzinīgi novērtē arī pagasta pārvalde,” atzīmē nodibinājuma koordinatore Terēzija Kruste. Viņa stāsta, ka pretendentiem, lai saņemtu aizdevuma garantiju, būs jāaizpilda biznesa idejas pieteikuma veidlapa, ko 10 dienu laikā pēc saņemšanas izvērtēs nodibinājuma komisija. Pirms tam komisija pieprasīs atzinumu par idejas nozīmību pagasta pārvaldei, kurā darbojas komersants vai pašnodarbināta persona.

Jāatzīmē, ka gala lēmumu par aizdevuma piešķiršanu pieņems banka, izskatot biznesa ideju pēc bankas vērtēšanas kritērijiem un ņemot vērā nodibinājuma piedāvāto garantiju.

Šī gada aprīļa vidū nodibinājums „Rēzeknes novada mikrouzņēmēju atbalstam” un AS „Latvijas Krājbanka” parakstīs sadarbības līgumu. Jāatzīmē, ka interesi par šāda veida sadarbības iespējām izrādījušas jau vairākas Latvijas pašvaldības.

Lai informētu novada iedzīvotājus par nodibinājuma piešķirtajām iespējām, aprīļa beigās vai maija sākumā plānots seminārs, kas notiks Rēzeknes novada pašvaldības administrācijas ēkā un uz kuru būs aicināti visi interesenti.

Plašāka informācija: Nodibinājuma koordinatore Terēzija Kruste, t. 64607205