“Jumalēni” Liepājā

Publicēts 22.05.2019

18. un 19. maijā Liepājā notika Līvas ciema svētki, kuros piedalīties tikām uzaicināti arī mēs – Dricānu kultūras nama jauniešu deju kolektīvs “Jumalēni” un vadītāja Silvija Bokta. Šie svētki ir lielākais tradicionālās kultūras notikums Kurzemē. Ar prieku un lepnumu pieņēmām uzaicinājumu, jo bijām vienīgais deju kolektīvs, kam tika uzticēts pārstāvēt Latgali.

Ceļā devāmies jau naktī no piektdienas uz sestdienu, lai laicīgi nokļūtu tālajā Liepājā. Pirmajā pasākuma dienā uzstājāmies divos koncertos. Visspilgtāk atmiņā noteikti paliks deja “Vysa muna ustobeņa” no vakara koncerta, jo tā tika dejota pērkona, stipra vēja un lietus pavadījumā. Hostelī ieradāmies saguruši, saulē nodeguši sarkani, izmirkuši pilnīgi slapji, bet priecīgi!

Otrajā pasākuma dienā, protams, izmantojām iespēju un devāmies arī ekskursijā pa Liepāju – bijām pie jūras, kur daži drosmīgākie dejotāji atveldzējās dzestrajā ūdenī, apskatījām Ziemeļu molu, apmeklējām Kara ostu, izstaigājām koncertzāles ‘’Lielais dzintars” telpas, kā arī salīdzinājām savus un slavenību plaukstu lielumus Latvijas mūziķu Slavas alejā. Un, kad pēdējais koncerts tika nodejots, tad jau tuvojās garais ceļš mājup…

Šīs dienas pavadījām skaisti! Mazliet atslēdzāmies no ikdienas darbiem un pienākumiem un izbaudījām Liepājas atmosfēru. Lielu paldies sakām mūsu vadītājai Silvijai Boktai, kuras ieguldītais darbs bija pamatā tam, ka Līvas ciema svētku organizētāji izvēlējās tieši mūsu kolektīvu, paldies arī Dricānu pagasta pārvaldei, kas mūs atbalstīja gan ar transportu, gan nodrošināja mums divus šoferus tālajam un ilgajam braucienam!

JDK “Jumalēni” dejotāja Imalda Kazuševa

20190519_115623 (1191 x 893) IMG-20190519-WA0002 IMG-20190519-WA0014 IMG-20190519-WA0016

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0