Kaunatieši dodas iepazīt vēju pilsētu – Liepāju

Publicēts 26.04.2019

Dažreiz arī skolā nākas piedzīvot patīkamus pārsteigumus, kas nav saistīti ar mācībām. Kaunatas vidusskolas skolēnu pārsteigums atklājās 4.-5. aprīļa ceļojumā pa Kurzemi.

Skolas direktore Alīna Gendele kopā ar audzinātājām Irēnu Selivončiku un Ināru Paramonovu ar Latvijas izglītojošās programmas “Latvijas skolas soma 2019” atbalstu organizēja ekskursiju 10. un 11. klašu skolēniem. Divu dienu ceļojumā jaunieši apskatīja Liepāju, Karostu, Kuldīgu, Cinevillu, Sabili un Lāčkroga ezeru.

Vēju pilsēta Liepāja tika apskatīta pirmā, gide nogādāja pie jūras, izveda caur pilsētas vēsturisko centru un pavadīja līdz Ziemeļu molam. Mazā militārā pilsētiņā – Karostā, skolēnus gaidīja pārbaudījums. Šeit līdz 1997. gadam atradās vienīgais Latvijā esošais militārpersonu disciplinārsodu izciešanas cietums. Bijušajā cietumā pārbaudījums nebija viegls- apskates laikā nācās veikt fiziskus vingrinājumus, lai iegūt informāciju par ēku.

Pēc nopietnas fiziskas slodzes, veicinot klašu saliedētību, skolēni devās baudīt garīgo slodzi uz koncertzāli “Lielais Dzintars”. Gide Līga Engelmane vadīja ekskursiju, uzsverot īpatnējo, neparasto, stāstot, par mūzikas skaņām, kas neuzkrītoši visu laiku skanēja telpā – tā skolēni uzzināja par muzikālo akupunktūru.

Pirmo dienu noslēdza Lauras Grozas-Ķiberes mācībizrāde ‘’Kā top izrāde?’’ Liepājas teātrī. Tajā tika vēstīts, kā to izrāde no pirmā zvana līdz priekškara aizvēršanai. Vidusskolēni mēģināja izveidot izrādi paši, pildot profesionālu aktieru – Karīnas Tatarinovas un Pētera Lapiņa – ieteikumus.

Pēc daudzveidīgās dienas visi devās atpūtā uz Embūtes muižu. Celtne ir pāveidota par viesu māju, saglabājot seno laika šarmu. Muiža izskatās tieši tāpat kā 18. gadsimtā, ir saglabājušās pat slūžas, apkārtnes saimniecības ēkas, kuras arī tiek izmantotas.

Nākamā diena sākās ar braucienu uz Kuldīgu, kur apskatījām Ventas rumbu, Kuldīgas ūdensdzirnavas un seno ķieģeļu tiltu. Sabilē tika apskatīts vietējo leļļu klāstu: lielas un mazas, bērni un pieaugušie, šuvējas un ikdienas darbu darītāji, un visas no auduma un salmiem. Trešā pietura bija Lāčkrogā. Skolēni devās pastaigā līdz Lāčkroga ezeram, kas pēc nostāstiem ir tirkīzzilā krāsā. Skolēni pārbaudīja – tiešām ezers ir neparasti zils.

Daudzkrāsainā Cinevilla skolēnus sagaidīja klusi, jo tur šobrīd notiek filmēšanas darbi. Uzzinājām, kā top filma. Izveidojām arī paši savu filmu, aktieri tika izvēlēti no skolēnu vidus, disks ar filmu tika nodrošināts arī skolai. Pēc filmēšanās skolēni steidzās apskates ekskursijā pa Cinevillu. Tika uzzināti interesanti fakti, piemēram, daudzas kino pilsētiņas ēkas ir butoforija, kas taisītas no putuplasta. Gids iepazīstināja gan ar Latvijas filmu „Rīgas sargi”, „Nameja gredzens”, gan ar ārzemju filmu dekorācijām: „Bavārija”, „Admirālis”u.c.

Skolēniem izdevās patīkama, atmiņā paliekoša ekskursija. Paldies Kaunatas vidusskolas direktorei un projektam “Latvijas skolas soma”!

Līna Šlapakova
Ināras Paramonovas foto

liepaja2liepaja3 liepaja4

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0