Konkursā “Ar sirdi Rēzeknes novadā” uzvar Austrumlatvijas Tehnoloģiju vidusskolas komanda

Publicēts 20.10.2016
Uzvarētāji - Austrumlatvijas Tehnoloģiju vidusskolas komanda

20. oktobrī jau ceturto gadu norisinājās konkurss vidusskolēniem “Ar sirdi Rēzeknes novadā”. Šoreiz savas zināšanās par Rēzeknes novadu pārbaudīja astoņas vidusskolu komandas – Dricānu vidusskola, Tiskādu vidusskola, Nautrēnu vidusskola, Austrumlatvijas Tehnoloģiju vidusskola un pa divām komandām no Maltas un Kaunatas vidusskolas.

Lai noskaidrotu, kura komanda vislabāk orientējas Rēzeknes novada vēsturē, kultūrā, ģeogrāfijā un jaunākajos notikumos, skolēniem bija jāatbild uz Rēzeknes novada interešu izglītības speciālistes Anitas Rudzišas sagatavotajiem jautājumiem, piemēram, kurš ir Rēzeknes novada moto “Otras tādas debešu puses nav visā pasaulē” autors (Jānis Klīdzējs), cik salu ir Rāznas ezerā (10), kurā pagastā atrodas Velnala, saukta arī par mazo Staburagu (Nautrēnu pagastā). Daļu jautājumu par savu skolu un pagastu bija sagatavojuši paši skolēni, lai uzdotu tos konkurentiem. Tāpat skolēniem bija jāatpazīst kultūrvēsturiski objekti Rēzeknes novada pagastos. Arī šajā uzdevumā skolēniem veicās dažādi, tomēr vienu objektu – Lūznavas muižu – atpazina visas komandas. Kā atzina paši dalībnieki, vislielākās grūtības sagādāja ievērojamu novada cilvēku atpazīšana pēc fotogrāfijām.

Sīvā sacensībā ar 25 punktiem 3. vietu izcīnīja Tiskādu vidusskolas komanda, 2. vietā ar 30 punktiem – Maltas vidusskolas I komanda, savukārt uzvaras laurus ar 31 punktu plūca Austrumlatvijas Tehnoloģiju vidusskolas komanda, kas šajā konkursā piedalījās pirmoreiz. Komandas sastāvā bija Sindija Kalvāne, Santa Latiševa-Čudare, Kārlis Orenīts un Viktorija Semule. Lai gan Austrumlatvijas Tehnoloģiju vidusskola atrodas Rēzeknes pilsētā, visi komandas dalībnieki ir no Rēzeknes novada pagastiem – Gaigalavas, Lendžiem, Nagļiem un Dricāniem. Uzvarētāji pastāstīja, ka, gatavojoties konkursam, lasījuši Rēzeknes novada mājaslapu, un katrs mācījies par kādu tematu – cits par kultūru, cits – sportu, cits – vēsturi.

Erudīcijas konkursu cikls skolēniem turpināsies jau 15. novembrī, kad konkursā “Mana Latvija” atjautību, veiksmi un zināšanas par mūsu valsti pārbaudīs Rēzeknes novada pamatskolēnu komandas.

FOTOGALERIJA

Madara Bērtiņa,
Rēzeknes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0