Konkursā „Mana Latvija” uzvar Nautrēnu vidusskolas komanda

13.11.2013

Izglītība

13.novembrī, sagaidot Latvijas Republikas Neatkarības dienu, jau tradicionāli Rēzeknes novada pašvaldībā pulcējās Rēzeknes un Viļānu novadu pamatskolu komandas, lai erudīcijas spēlē „Mana Latvija” noskaidrotu labāko un zinošāko komandu. Šogad konkursā piedalījās 15 komandas, kas sacentās septiņās konkursa kārtās, tostarp, pārbaudīja savas zināšanas par Latvijas vēsturi, kultūru un sportu, mēģināja atpazīt latviešu melodijas, kā arī aizpildīja Rēzeknes novada pasi jeb atbildēja uz jautājumiem par Rēzeknes novadu.

Dalībnieki atzina, ka Rēzeknes novada pasē viens no āķīgākajiem jautājumiem bijis: „Lielākās pilsētas Rēzeknes novadā”, jo tikai retais zinājis, ka Rēzeknes novads ir viens no retajiem novadiem Latvijā, kā teritorijā nav nevienas pilsētas: „Tagad zināsim, ka Rēzeknes pilsēta ir atsevišķa administratīva teritorija, savukārt Malta ir nevis pilsēta, bet gan ciemats,” atzina skolēni. Tomēr bijuši arī jautājumi, uz ko erudītie jaunieši zinājuši atbildes bez mazākās minstināšanās, piemēram, ka Rēzeknes novada himnas autors ir Normunds Zušs un ka pēc tilpuma lielākais ezers Rēzeknes novadā ir Rāzna.

Apkopojot rezultātus, kļuva zināms, ka 3.vietā ar 15,5 punktiem ierindojās Maltas 1.vidusskolas komanda, 2.vietā ar 17 punktiem – Verēmu pamatskolas komanda, savukārt godpilno 1.vietu ar 21,5 punktiem izcīnīja Nautrēnu vidusskolas komanda (Elvita Kotāne, Arnolds Gailums, Armands Ivulāns, Arnita Jurdža, Kaspars Dortāns).

Balvās skolēni saņēma Skrīveru saldās gotiņas, grāmatas, žurnālus „Ilustrētā Vēsture” un „Ilustrētā Junioriem” no izdevniecības „Dienas Žurnāli”, kā arī aproces un pildspalvas ar Rēzeknes novada simboliku. Uzvarētājiem tika arī kāda īpaša balva – aproce-USB atmiņa ar uzrakstu „Ar ♥ Rēzeknes novadā”. Jāatzīmē, ka „Ar ♥ Rēzeknes novadā” ir ne vien pēdējā laikā lielu popularitāti iemantojis sauklis, bet arī nākamā erudīcijas konkursa nosaukums, jo 26.novembrī Rēzeknes novada pašvaldībā tiksies vidusskolēnu komandas, lai, atbildot uz dažādiem jautājumiem par Rēzeknes novadu, noskaidrotu zinošāko komandu.

Madara Ļaksa,
Rēzeknes novada sabiedrisko attiecību speciāliste