Lai dzīvo zemledus makšķerēšana!

Publicēts 12.02.2019

Domājot par laiku, kurā mēs dzīvojam, nereti rodas jautājums, vai sacensības makšķerēšanā vairs ir vajadzīgas, jo cilvēkiem ir daudz svarīgākas lietas, par ko domāt. Bet, aprunājoties ar “copēšanas” entuziastiem, šaubas pazūd. Arī šoziem noskaidrojām veiksmīgākos zemledus makšķerniekus.

Nedēļas garumā visi cītīgi vēroja laika prognozi un gatavojās cīņai, lai gan paši zvejnieki saka – uz ezera nemēdz būt sliktu laikapstākļu!

Sacensību sarakstā tika reģistrēti 23 dalībnieki: 4 makšķernieki no Lendžu pagasta, 5 rēzeknieši un 14 vērēmieši. Ar vīriešiem par lomiem konkurēja arī divas sievietes. Dalībnieki tika iepazīstināti ar noteikumiem un, pēc sacensību karoga uzvilkšanas mastā, debesīs uzšaujoties STARTA raķetei, visi devās ieņemt brīvi izvēlētos sektorus uz ezera, lai sāktu cīņu par labākā makšķernieka titulu.

Pēc trīs stundu saspringtas urbšanas, zivju dislokācijas vietu meklēšanas, pievilināšanas un izmānīšanas, makšķernieki devās krastā, lai savus lomus svērtu un mērītu.

Godalgu sadalījums izvērtās šāds:

1. vieta Kalvis Pekšs (Vērēmi);

2. vieta Jānis Masaļskis (Vērēmi);

3. vieta Dzintars Bitītis (Lendži);

Lielākās zivs “copmanis” Jānis Gailums (Lendži);

Sacensībā “ĀTRĀKAIS URBIS “ uzvarēja Jānis Masaļskis (Vērēmi).

Atzinību izpelnījās arī zupa,kas bija smeķīga un rosināja apetīti kā sacensību dalībniekiem, tā arī līdzjutējiem.

Līdz nākamajai copei Vērēmos! Cerams, ka mums pievienosies vēl citu kaimiņpagastu makšķernieki. Kopā jautrāk!

 

Vērēmu tautas nama vadītāja Sarmīte Strupoviča

IMG_5417 IMG_5421 IMG_5446

 

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0