Lūznavas muiža piedāvā sadarbības iespējas uzņēmējdarbības sākšanai un attīstībai

Publicēts 04.06.2016
Raimonda Kaļvas foto

Nedaudz vairāk nekā pirms gada pēc atjaunošanas atklātā Lūznavas muiža savā īsajā darbības laikā pierādījusi sevi kā jauns, pievilcīgs reģiona kultūras un dabas tūrisma, lietišķo darījumu un citu aktivitāšu piesaistes objekts. Lūznavas “Mūza” guvusi arī mediju ievērību un atpazīstamību visas valsts mērogā, tādēļ, lai papildinātu muižas pakalpojumu klāstu un te esošo potenciālu piedāvātu izmantot kā platformu savas uzņēmējdarbības attīstīšanai, Lūznavas muiža aicina uz sadarbību gan uzņēmumus, gan dažādu profesionālo profilu interesentus.

Lūznavas muiža īpaši aicina atsaukties Rēzeknes novada brīvprātīgos, pedagogus, māksliniekus, vides, mākslas, kultūrvēstures pazinējus, mājražotājus, amatniekus, uzņēmējus, tūrisma pakalpojumu sniedzējus, ēdināšanas pakalpojumu nodrošinātājus un citus interesentus, lai kopīgas sadarbības rezultātā dažādotu Lūznavā pieejamos pakalpojumus un sniegtu ieguldījumu novada uzņēmējdarbības vides veicināšanā – Lūznavas muiža ir platforma un resurss gan uzņēmējdarbības sākšanai, gan jau esošās uzņēmējdarbības attīstībai Rēzeknes novadā.

Iespējamās sadarbības virzieni:

  • mākslu, kultūrvēsturi, vidi izzinošo, radošo, inovatīvo autorprogrammu piedāvājums;
  • meistarklašu, degustāciju, darbnīcu vadīšana;
  • kafijas paužu un ēdināšanas pakalpojumu nodrošināšana pēc pasūtījuma;
  • dabas taku/maršrutu izveide;
  • aktīvās atpūtas piedāvājums parkā;
  • īpašo muižas suvenīru izveide;
  • svinīgu notikumu (kāzu, kristību, goda jubileju, bērnu svinību u. c.) pieturvietas norišu organizēšana;
  • citi iespējamie pakalpojumi.

Interesentus lūgums ņemt vērā, ka pakalpojumus vēlams veidot saskaņā ar Lūznavas muižas vēsturisko būtību un šī brīža identitāti, ievērojot gan muižas kompleksa, gan Rāznas nacionālā parka valsts nozīmes statusus. Piedāvājumiem jābūt ar jaunradi, unikāliem, mūsdienīgiem, kvalitatīviem un atbilstošiem muižas stratēģiskajai attīstībai. Jau vēsturiski Lūznavas muižas īpašnieki vēlējās te iedzīvināt mākslas, radošuma, starpkultūru dimensijas, jaunu ideju un domu “lidojuma” telpu un atmosfēru, tādēļ tieši šis virziens arī turpmāk tiek iezīmēts kā muižas un parka kompleksa attīstības centrālā ass. Būtisks muižas attīstības faktors – vēlme nodrošināt pakalpojumu pieejamību pēc iespējas visa gada garumā.

Interesentiem un potenciālajiem sadarbības partneriem muiža piedāvā perspektīvu un sakoptu uzņēmējdarbības vidi, ieinteresētu un uz sadarbību vērstu attieksmi, pieaugošu apmeklētāju plūsmu, labu reputāciju, vietu ar savu stāstu un īpašo MŪZU veiksmīgai pakalpojumu attīstībai.

Pirmajā darbības gadā ļoti veiksmīga sadarbība Lūznavas muižai jau izveidojusies ar īpaša dizaina suvenīru piedāvātājiem “Cabata” un dizaina darbnīcu “VALIS”, kuru veidotie suvenīri ar muižas simboliku guvuši atzinību un sajūsmu muižas viesu vidū.

“Cabata” suvenīru radītāja Ilze Tolopilo par sadarbību ar Lūznavas muižu ir ļoti apmierināta un saka: “Kad Lūznavas muiža tika renovēta, cilvēku interese par to tikai auga – dažādi pasākumi, koncerti, ekskursijas. Ir tikai saprotami, ka ciemiņi vēlējās arī paņemt kādu atmiņu no viesošanās muižā. Tieši tā sākās mūsu sadarbībā ar Lūznavas muižu, kad izveidojām pirmos suvenīrauskarus ar Lūznavas muižas tapešu stāstu, ko dāmas ir iemīļojušas. Šobrīd suvenīru klāsts pieaudzis un muižā piedāvājam auskarus, aproču pogas, gredzenus un arī magnētiņus.”

Interesentus kopīgai sadarbībai lūgums atsaukties līdz 15.06.2016., rakstot uz muiza@luznava.lv. Sīkāka informācija muiza@luznava.lv vai 29390701.

Plašāk par muižu, tās aktivitātēm un iespējām – muižas profilā sociālajā tīklā Facebook vai mājaslapā.

Iveta Balčūne,
Lūznavas muižas pārvaldniece

Klade ar Lūznavas muižu (autors: Valis) Auskari Lūznavas muižas tapešu rakstos (autors: Cabata)

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0