Pašvaldība pateicas glābējiem

Publicēts 15.05.2014
Ilmārs Vaičuļs un Elvīra Pizāne

Jau trešo gadu Latvijā 17. maijā tiek svinēta Ugunsdzēsēju un glābēju diena. Par godu šiem svētkiem Rēzeknes novada pašvaldība pateicas tiem ļaudīm, kuri allaž ir nomodā par mūsu drošību. Šoreiz novada domes priekšsēdētāja vietniece Elvīra Pizāne Rēzeknes novada domes Pateicības rakstu pasniedza Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Latgales reģiona brigādes Rēzeknes daļas Maltas posteņa komandierim Ilmāram Vaičuļam.

Šogad agrais pavasaris ugunsdzēsējiem bija ļoti saspringts, bezsniega ziema un sākotnēji lielais sausums veicināja gan sausās zāles, gan meža un arī neapsaimniekotu būvju aizdegšanās gadījumu skaitu, tomēr, kā atzīst paši ugunsdzēsēji, visvairāk pie vainas ir pašu cilvēku bezatbildība Dzirdot ugunsdzēsības mašīnu sirēnas, arvien ir jāatceras, ka glābējiem pat sekunde var būt nozīmīga, lai glābtu kādu dzīvību.

1865.gada 17.maijā Rīgas brīvprātīgo ugunsdzēsēju komanda pirmo reizi organizēti izbrauca uz ugunsgrēku Vecrīgā. Kopš tā laika šis datums tiek uzskatīts par ugunsdzēsības gadadienu. Brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrību 1864. gada nogalē sāka veidot pilsoņu grupa Rīgas Latviešu biedrības līdzdibinātāja un sabiedriskā darbinieka Ivana Himillera vadībā.

Anna Rancāne 

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0