Pīterdīna Rogovkā izskanēja ar lielkoncertu

Publicēts 04.07.2019

29. jūnijā Rēzeknes novada Nautrēnu pagastu apvienība kopīgi svinēja Pēterdienu ar dažādām aktivitātēm un pasākumiem.

Rogovkā “Pīterdīnu” ierūcināja “Pīteru ryucīns” – motociklu parādes dalībnieki. Viņu pieturvieta bija Nautrēnu sporta halle – KN, kur ikvienam interesentam bija iespēja pasēdēt uz motocikla, aprunāties ar pašu motociklistu, kā arī pavizināties motociklā ar blakusvāģi.

Turpmāk visas dienas garumā līdz pat lielkoncertam Rogovkā notika gleznošana, milzu ziepju burbuļu radošā darbnīca un citas izklaides kopā ar jauniešu centra dalībniekiem Nautrēnu vidusskolas bērzu birzītē, ātrlasīšana latgaliešu valodā un pasaku zīmēšana Nautrēnu bibliotēkā, krustvārdu mīklu minēšana un dažādas aktivitātes ar dārza veltēm Nautrēnu vidusskolas Zaļajā klasē kopā ar Nautrēnu 477. mazpulku, Latgaliešu rakstu valodas metodiskajā centrā notika ļoti izzinoša nodarbība. Bija iespējams paviesoties Nautrēnu novadpētniecības muzejā, Nautrēnu Jaunavas Marijas bezvainīgās ieņemšanas Romas katoļu baznīcā un pie daiļdārznieces Dainas Zvejsalnieces viņas z/s “Gunda Z”. Pie Nautrēnu sporta halles – KN notika tirdziņš “Lobs lobam”, kur varēja iegādāties gan praktiskas lietas, gan gastronomiskus labumus.

Plkst. 18:00 notika piemiņas brīdis Pēterim Jurciņam Desetnieku kapos. Viņš bija ļoti daudzpusīga personība – dzejnieks, publicists, milicijas darbinieks, pulkvežleitnants. Viens no viņa slavenākajiem darbiem ir dziesma “Vālodzīte”.

“Pīterdīnas” svinēšana turpinājās ar lielkoncertu Nautrēnu sporta hallē – KN, kurā piedalījās Nautrēnu pagastu apvienības pagastu kolektīvi. Visi etnogrāfiskie ansambļi vienojās divās kopdziesmās. Pagasti skatītājus priecēja gan ar tautu dejām, gan dziesmām, kā arī ar aktiermākslu. Vērēmu pagasta deju kolektīvs “Kūzuls” demonstrēja dizaineres Velgas Krukovskas tērpu kolekciju, kas radīta pēc Alekseja Tolstoja romāna “Sāpju ceļi” motīviem.

“Pīterdīna Rogovkā” noslēdzās ar varen lustīgu balli, kurā par jautro deju soli rūpējās muzikants Zintis Krakops.

Inga Vigule,
Nautrēnu pagasta bibliotēkas vadītāja

Fotogalerija

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0