Rēzeknes novada pašvaldība gūst atzinību starptautiskās sadarbības jomā

Publicēts 30.11.2015
LPS foto

Latvijas Pašvaldību savienība un Taipejas misija Latvijas Republikā piektdien, 27. novembrī, Lielvircavas muižā godināja piecas aktīvākās pašvaldības attīstības sadarbības un attīstības izglītības projektu ieviešanā: Rēzeknes novadu, Bauskas novadu, Gulbenes novadu, Jelgavas novadu un Ogres novadu. Pasākuma mērķis bija izcelt piecus labos piemērus starptautiskās sadarbības projektu jomā un iedvesmot dalībai arī citas Latvijas pašvaldības.

Ar Eiropas Savienības programmu „Comenius”, „Jaunatne darbībā”, „Kultūra”, „Eiropa pilsoņiem”, “Erasmus plus”, “Nordplus”, kā arī ar Latvijas-Lietuvas, Latvijas-Igaunijas-Krievijas pārrobežu sadarbības programmu atbalstu daudzi Rēzeknes novada izglītības, kultūras, jaunatnes jomas speciālisti, projektu vadītāji un administrācijas pārstāvji ir piedalījušies pieredzes apmaiņas semināros un nesuši novada vārdu daudzās Eiropas Savienības valstīs, piemēram, Bulgārijā, Grieķijā, Islandē, Lietuvā, Igaunijā, Krievijā, Rumānijā, Spānijā, Turcijā, Zviedrijā un citur. Ar starptautisko programmu palīdzību tika izveidots ūdens tūrisma attīstības centrs “Bāka” pie Lubāna ezera, labiekārtoti Lūznavas un Ančupānu parki, iegādāts autobusa pacēlājs cilvēkiem ratiņkrēslos un izdarīti citi darbi. Kopš 2006. gada veiksmīga sadarbība Rēzeknes novadam izveidojusies ar Amerikas latviešu apvienību, kas katru vasaru izglītības programmas “Sveika, Latvija” ietvaros apciemo kādu no novada skolām.

Rēzeknes novadam ir noslēgti oficiāli sadarbības līgumi ar Baltkrievijas, Lietuvas, Norvēģijas un Moldovas pašvaldībām, kas ļauj gan Rēzeknes novada, gan šo valstu amatierkolektīviem, izglītības darbiniekiem, sporta komandām, sociālajiem darbiniekiem, teritorijas plānotājiem un citu jomu speciālistiem ciemoties partnervalstīs un gūt pieredzi citam no cita.

Jāpiebilst, ka 2015. gadā novada pašvaldība ir uzsākusi īstenot projektu “Globālās skolas”, kuram ieguva finansējumu no Eiropas Savienības programmas “DEAR” (development education and awareness raising-EN), kas tulkojumā nozīmē attīstības izglītība un izpratnes veidošana par globāliem jautājumiem. Projekta laikā līdz 2018. gadam novada pirmsskolu un sākumskolu pedagogi mācīsies, kā runāt ar maziem bērniem par, piemēram, Afganistānas, Sīrijas, Irākas problēmām, par nabadzību, badu, un par to, kā nekļūt vienaldzīgam, redzot citu cilvēku ciešanas.

Ikviena jauna pieredze padara cilvēku bagātāku. Starptautiskie projekti nevienu nav padarījuši bagātu materiālā ziņā, tomēr redzot un analizējot citu valstu un pašvaldību grūtības, problēmas un it īpaši sasniegumus un inovatīvas idejas, Rēzeknes novada cilvēki ir kļuvuši atvērtāki, gudrāki un izdomas bagātāki. Pateicoties šiem cilvēkiem, arī Rēzeknes novada pagasti ar katru gadu kļūst arvien sakoptāki un skaistāki.

Uzziņai

Taivāna (galvaspilsēta Taipeja ) ir viena no tehnoloģiski attīstītākām valstīm, tā ir vienā no “četriem Āzijas tīģeriem” kopā ar Singapūru, Honkongu un Dienvidkoreju. Var nosaukt daudzus labi pazīstamus zīmolus, kas nāk no Taivānas – piemēram, Acer, Asus, HTC. Ne tik slavenā Taivānas korporācija Foxconn ir īpašnieks elektronikas rūpnīcām pa visu pasauli, kur ražo iPhone, iPad, Amazon Kindle, Sony PlayStation un daudzas citas preces, ko pēc tam Amerikas un Japānas korporācijas pārdod ar saviem logotipiem.

Inta Rimšāne,
Rēzeknes novada pašvaldības ārējo sakaru speciāliste

LPS foto LPS foto

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0