Rēzeknes novada pašvaldības autotransporta vadītāji atzīmē profesionālos svētkus

28. oktobrī jau ceturto gadu Rēzeknes novada pagastu pārvalžu un pašvaldības administrācijas šoferi pulcējās kopā, lai svinētu Autotransporta darbinieku dienu. Svētki ar nolūku tiek rīkoti skolēnu rudens brīvdienu piektdienā, kad šoferiem nav jāved skolēni, tāpēc mēroto kilometru ceļš ir īsāks un atliek nedaudz vairāk laika, lai atzīmētu sava aroda svētkus.

Rēzeknes novada pašvaldībā strādā vairāk nekā 60 autotransporta vadītāji. Kopējais dienā nobraukto kilometru skaits mērāms vairākos tūkstošos, īpaši mācību gada laikā, kad “lauvas tiesu” no kilometrāžas aizņem skolēnu pārvadājumi – tad katru dienu šoferi veic aptuveni 3600 kilometrus jeb attālumu, kas vienāds ar ceļa gabalu no Maltas Rēzeknes novadā līdz Maltas salai Vidusjūrā.

“Autovadītāji – tie ir cilvēki, kuriem uzticēta dzīvība, līdzīgi kā ārstiem,” uzrunājot šoferus, teica Rēzeknes novada domes priekšsēdētāja vietniece Elvīra Pizāne, “Kad cilvēks dodas pie ārsta, viņš paļaujas uz daktera zināšanām, savukārt, iekāpjot mašīnā, cilvēks uztic savu dzīvību šoferim, tāpēc autotransporta vadītājiem ne vien jāizprot sarežģītas tehniskas lietas un jāpārzina ģeogrāfija, bet arī jāmāk droši vadīt auto pat vissarežģītākajos braukšanas un laika apstākļos.” Priekšsēdētāja vietniece pateicās arī par novada šoferīšu cilvēcīgajām īpašībām – iejūtību, pacietību un atsaucību.

Šogad pirmoreiz kopā ar autovadītājiem svētkus svinēja arī pagastu lietvedes. Pasākuma laikā tika uzskaitīti sekretāru pienākumi, kuru sanāca ne mazums: vadīt, reģistrēt, protokolēt, sagatavot, noformēt, uzņemt, atbildēt, reaģēt, saglabāt, atpazīt, ievērot, izsūtīt, pasniegt, atbildēt un smaidīt. Kā uzsvēra novada pašvaldības izpilddirektors Jānis Troška, sekretāres pagastu pārvaldēs visu redz, visu dzird un visu spēj paveikt. “Lai jums izdodas saglabāt optimismu, būt radošām un atjautīgām, lai pietiek enerģijas līdz pat darba dienas beigām,” novēlēja izpilddirektors.

Svētku vakarā ar eksotiskām dejām priecēja Feimaņu pagasta deju grupu „Fazira”, bet ar jautriem skečiem izklaidēja Dricānu pagasta kultūras nama dramatiskais kolektīvs “Siebrineicys”. Par noskaņu un muzikālo noformējumu raitam deju solim rūpējās Aivars Komuls un Māris Jefremovs.

Madara Bērtiņa,
Rēzeknes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste