Rēzeknes novada pašvaldības darbinieki piedalās Meža dienās

Publicēts 07.05.2015

Grūti pat noticēt, ka no pārdesmit centimetru sīkā, trauslā stādiņa pēc daudziem gadiem kuplos stalta mastu priede! Šāds priežu mežs hektāru lielā platībā 6. maijā tika iestādīts arī Rēzeknes novada Maltas pagastā, a/s “Latvijas valsts meži” (LVM) Ziemeļlatgales mežsaimniecības teritorijā. Ikgadējās Meža dienās, pēc a/s “Latvijas valsts meži” iniciatīvas, piedalījās Rēzeknes novada pašvaldības, Rēzeknes pilsētas domes, Valsts Meža dienesta, Valsts Vides dienesta, Austrumlatvijas koncertzāles “Gors” u.c. iestāžu un organizāciju darbinieki.

Talciniekus sveica LVM Ziemeļlatgales mežsaimniecības reģiona vadītājs Viktors Reblis, savukārt Rēzeknes iecirkņa vadītājs Jevģeņijs Mihailovs parādīja, kā pareizi jāstāda kociņi, lai tie labi iesakņotos, izrādās, ka tas nebūt nav tik vienkārši. Priežu stādi izaudzēti LVM struktūrvienības “LVM sēklas un stādi” Kalsnavas kokaudzētavā. Kaut arī stādāmā meža teritorija, izcirtums bija sarakņāts nelīdzens, pārpilns veciem celmiem, siekstām un kritalām, darbs tomēr ritēja raiti, drīz vien meža izcirtumā rindojās jauno koku dēsti. Pēc darba sekoja kopīgas pusdienas LVM atpūtas vietā Soročkas ezera krastā, LVM darbinieki bija padomājuši arī par izglītojošām spēlēm un sacensībām.

Meža dienu tradīcija Latvijā aizsākās jau 20. gadsimta 30. gados, ar Varakļānu mežkopju iniciatīvu, 90. gadu vidū Meža dienu tradīcija tika atjaunota un gūst arvien lielāku sabiedrības atbalstu, mežu stādījumu atjaunošanā, kopšanā, mežaudžu teritoriju tīrīšanā iesaistās gan skolēni, gan pieaugušie. Šajā pavasarī Latvijas valsts mežos plānoti vairāk kā 230 Meža dienu pasākumi, bet gada laikā kopumā paredzēts atjaunot 14,6 tūkst. ha meža, iestādot 23 miljonus stādu. Kā vēsta LVM mājas lapa, šobrīd iestādīti 15 976713 stādi, un šis skaitlis nepārtraukti pieaug.

Anna Rancāne
Autores foto

Fotogalerija 

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0