Rēzeknes novadā viesojas Ukrainas karavīru bērni

Publicēts 30.07.2019

No 29. jūlija līdz 2. augustam Rēzeknes novada Maltā notiek nometne bērniem no Ukrainas, kuru vecāki ir karavīri Ukrainas Bruņotajos spēkos un Ukrainas Nacionālajā gvardē. Nometni organizē Jaunsardzes centrs.

30. jūlijā nometni apmeklēja Aizsardzības ministrs Dr. Artis Pabriks, Ukrainas vēstnieks Latvijā Aleksandrs Mišenko (Olexandr Mischenko) un Nacionālo Bruņoto Spēku virskapelāns Elmārs Pļaviņš. Ar bērniem tikās Rēzeknes domes priekšsēdētāja vietniece Elvīra Pizāne, Maltas pagasta pārvaldes vadītājs Vitālijs Skudra, Maltas vidusskolas direktore Vinera Dimpere.

Aizsardzības ministrs Dr. Artis Pabriks sacīja, ka Latvija pārdzīvo par Ukrainu un ir priecīgi uzņemt Ukrainas bērnus.

Ukrainas vēstnieks Latvijā Aleksandrs Mišenko teica, ka Ukraina ļoti augsti vērtē Latvijas atbalstu: ”Šie bērni ir pārdzīvojuši militārā konflikta šausmas, un šādi braucieni uz Latviju ļauj viņiem gūt jaunus draugus, jaukus iespaidus.

Latvija ir ļoti pozitīvs piemērs, kā maza valsts pamazām spēj visu sakārtot. Ukrainā notiek daudz diskusiju par to, kādi būtu ieguvumi valsts dalībai Eiropas Savienībā, un Maltas skola ir lielisks piemērs, kā pašvaldība ar Eiropas līdzekļiem sakārto izglītības iestādi.”

Jau sesto gadu Latvijas aizsardzības nozare sniedz atbalstu militārā konflikta rezultātā cietušajiem Ukrainas karavīriem un viņu ģimenēm. 2017. gadā tika aizsākta jauna tradīcija – Jaunsardze vasarā organizē nometni Ukrainas Bruņoto spēku un Ukrainas Nacionālās gvardes karavīru bērnus, lai viņi varētu atpūsties, iepazīties ar jaunsargiem un doties kopīgos piedzīvojumos.

Diānas Seleckas teksts un foto

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0