Rēzeknes novadam jaunas robežzīmes

Publicēts: 16.10.2020

Atjaunots: 13.01.2021

Pašvaldības paziņojumi

14. oktobrī tika uzstādītas jaunās Rēzeknes novada robežzīmes. Robežzīmju projektu pēc Rēzeknes novada identitātes grāmatas vadlīnijām izstrādāja arhitekts Didzis Jaunzems, zīmes izgatavoja uzņēmums “Metālprojekts”. Šobrīd zīmes uzstādītas uz šosejas A 13 Rušenicā, Vonogovā un uz šosejas A 12 Stolbovkā, Ludzas virzienā.

Rēzeknes novada logo izstrādāja māksliniece Daina Salmiņa. Logotipu veido saules zīmes un datora mātes plates atmiņas bloka stilizācijas apvienojums. Logo filozofijas pamatā ir novads kā administratīvi-ģeogrāfiska teritorija ar savu pagātni un nākotni.

Raksts sastāv no punktiem un līnijām, un tas ir kā stilizēts ornaments no novada kartes – grafiskas uzartu lauku, upju un ceļu tīklu līnijas, ko ieskauj apdzīvotas vietas. Logo rakstā simboliski ir apvienots novada pagātnes mantojumu un izaugsmes perspektīva. Pagātnes mantojums nāk no mātes villaines, jo raksta pamatu veido punktu struktūra, kas patapināta no saulītes motīva 19. gadsimta Bērzgales villainē, tādējādi simbolizējot mūsu dzīves pamatu – senču tikumu un atbalstu. Savukārt savienojot šos punktus ar līnijām, līdz ar mātes villaini iegūstam arī mātes plati – montāžas plati sarežģītās elektroniskās sistēmās, kas norāda uz novada attīstības virzienu –organizēt un administrēt procesus ar moderno tehnoloģiju un augsti izglītotu un profesionālu cilvēku starpniecību, nodrošinot ilgtspējīgu izaugsmi. Mātes plates vizuālajā veidolā saskatāma līdzība ar novada teritorijas satelītkartēm.

Tāpat 2017. gadā novada logotips tika reģistrēts Latvijas Republikas Patentu valdē, iekļaujot Valsts dizainparaugu reģistrā un apliecinot tā unikalitāti.

Visos Rēzeknes novada prezentācijas materiālos, dāvanās, pašvaldības apsveikumos, tiek izmantoti logotipa elementi.

Diāna Selecka, Rēzeknes novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību speciāliste

zime2zime3zime4

Click to listen highlighted text!