Sals „Pušas Olimpisko zivi” nenobiedēja

Publicēts 11.01.2016

Jau ceturto gadu pēc kārtas Pušas pagastā par tradīciju ir kļuvušas zemledus makšķerēšanas sacensības, kas šogad entuziastus pulcēja, lai noķertu „Olimpisko zivi.” Jāatzīst, ka salīdzinājumā ar iepriekšējiem gadiem, dalībnieku skaits šogad bija nedaudz mazāks, kam par iemeslu jāmin aukstie laika apstākļi, bet, kā atzina paši makšķernieki, tad īstam copētājam aukstums nav šķērslis.

Tāpat kā iepriekšējos gados pušāniešiem konkurenci radīt bija ieradušies arī dalībnieki no Maltas, Daugavpils un pat Madonas novada. Par lielākā loma īpašnieku kļuva ļaudonietis Valdis Barūklis. Dalībnieki sacentās arī citās nominācijās. Par lielākās zivs īpašnieku kļuva pušānietis Aleksandrs Kudrjašovs, bet mazākās – maltēnietis Staņislavs Strods, kur sacensībās piedalās katru gadu un nekas nav aizbraucis mājās bez balvas. Šogad dalībnieki varēja sacensties arī diezgan amizantā nominācijā, proti, jaunākā un vecākā makšķernieka noskaidrošanā, kur par uzvarētāju kļuva pušānietis Vladislavs Poplavskis, kurš ieguva arī nomināciju mazākā loma īpašnieks. Tāpat kā pagājušajā gadā, savu veiksmi un talantu zemledus makšķerēšanā pierādīja arī sievietes, kur savu copētprasmi pierādīja ļaudoniete Ilze Barūkle un pušāneite Anna Leonova. Kā atzīst pašas dāmas, tad zemledus makšķerēšana ir kā narkotikas – ja reizi esi pamēģinājis, tad tas kļūst par atkarību uz visiem laikiem.

Atšķirībā no citiem gadiem, šogad dalībniekiem bija jāpierāda arī savas zināšanas zivju atpazīšanā, pēc kuras dalībnieki secināja, ka viņiem gājis grūti, bet vairāk par pusi zinājuši visi. Lai varētu zivis makšķerēt, makšķerniekam jāzina arī Ministru Kabineta noteikumi, tāpēc dalībnieki tika pārbaudīti arī makšķerēšanas noteikumu zināšanā. Prieks, ka tos zināja visi, vien dažam juka datumi, kad un kuras zivis drīkst vai nedrīkst ķert.

Neviens no sacensību dalībniekiem nepalika tukšā – kādam paveicās vairāk, kādam mazāk, bet pie piemiņas balvām tika visi. Uzvarētāji saņēma diplomus un dāvanas, kas noderēs turpmākai copēšanai. Pēc sacensībām dalībnieki sildījās pie karstas tējas krūzes un garšīgiem speķa pīrādziņiem. Pušas ezers ar zivīm neskopojas un arī nākamgad gaida zemledus makšķerniekus, lai visi kopā lietderīgi pavadītu brīvo laiku, atpūstos un pierādītu savu veiksmi lielā loma iegūšanā. Ne asakas!

Mārīte Krasnobaja
Pušas tautas nama vadītāja

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0