Saņēma Lāčplēša Goda zīmi

Publicēts 16.12.2014
Rēzeknes novada domes priekšsēdētājs Monvīds Švarcs ar Goda zīmes saņēmējiem un fonda pārstāvjiem. Foto: Eduards Utāns.

13. decembrī, Rēzeknes novada pašvaldības zālē tika pasniegtas “Latvijas valsts aizsardzības fonda “Lāčplēsis” Goda zīmes. Sudraba Goda zīmi par mūža ieguldībumu Latvijas valsts neatkarības atjaunošanā un stiprināšanā saņēma Rēzeknes Politiski represēto kluba vadītājs Antons Ludboržs. Bijušais “Latgales Vanagu”- Nautrēnu pagasta jauniešu pretošanās kustības biedrs šogad nosvinēja 85 gadu jubileju, tomēr vēl arvien ir aktīvās sabiedriskās dzīves ierindā.Lāčplēša Goda zīme pasniegta arī Helmutam Čibulim, bijušajām Latvijas Saeimas deputātam,  – par aktīvu darbu Latvijas valsts labā, par ieguldījumu Latvijas tautsaimniecības izaugsmē. Viļānietis Pēteris Trūps Goda zīmi saņēma par ilggadēju darbu Viļānu Selekcijas stacijā un ieguldījumu lauksaimniecības attīstībā Latvijā.

“Latvijas valsts aizsardzības fonds “Lāčplēsis” nodibināts 1996. gada 2. maijā., ar mērķi  veicināt aizsardzības un drošības institūciju darbību, nacionālās ekonomikas un kultūras attīstību, kā arī veicināt Latvijas iedzīvotāju, it īpaši jaunatnes, patriotisko audzināšanu. Fonds ir privāta iniciatīva un pārtiek no biedru naudas. Tajā darbojas 11 valdes locekļi, kuri divas reizes gadā – 18. novembrī un 4. maijā – lemj par apbalvojumu piešķiršanu cilvēkiem, kas sekmējuši valsts drošību. Fonds „Lāčplēsis” savus apbalvojumus iepriekš piešķīris daudzām Latvijā pazīstamām personībām – Latvijas Zinātņu akadēmijas prezidentam Jurim Ekmanim, zinātņu doktoram Adrianam Dāvim, inženierim Kārlim Miķelsonam, profesoram Namejam Zeltiņam, akadēmiķim Jānim Stradiņam, Jēkabpils mēram Leonīdam Salcevičam, Dobeles domes priekšsēdētājam Andrejam Spridzānam, Rēzeknes mēram Aleksandram Bartaševičam, kā arī daudziem citiem sabiedriskajiem un kultūras darbiniekiem.

Rēzeknes novada domes priekšsēdētājs Monvīds Švarcs ar Goda zīmes saņēmējiem un fonda pārstāvjiem. Foto: Eduards Utāns.

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0