Strūžānieši sacentās zemledus makšķerēšanā

Publicēts 22.03.2018

Ziemas izskaņā, kas pēc kalendāra jau stipri iestiepusies pavasarī, 18. marta rītā Stružānu pagasta gruntīgākie makšķernieki, spītējot asajam vējam, devās pēc lielā loma uz Lubāna ezeru.

Vienpadsmit spēcīgākie, izturīgākie, uz zemledus copi fanātiski noskaņotie makšķernieki jau ap pusseptiņiem rītā devās iekarot Lubāna plašumus, izklīstot pa ļoti slideno, gandrīz caurspīdīgo ledus virsmu dažādos virzienos, jo katrs domās bija pārliecināts, ka tieši viņa noskatītajā vietā zivis ķersies vislabāk.

Pēc nolikuma sacensības norisinājās četras stundas vienā kārtā. Katra makšķernieka loms tika svērts uz elektroniskajiem svariem ar precizitāti līdz vienam gramam. Bez zivīm, lielākām vai mazākām, nepalika neviens, un kā jau sacensībās, tika noteikti trīs uzvarētāji.

Šoreiz vislabāk veicās Jānim Višam. Viņam pirmā vietā ar lomu 2,163 kg. Otrajā vietā ierindojās Aivars Laganovskis ar lomu 1,659 kg, bet par trešo vietu priecājās Ainārs Esta, kura loms 1,403 kg. Uzvarētāji saņēma diplomus un piemiņas veltes.

Ar veicināšanas balvām, saskaņā ar nolikumu, tika sveikti – Lielākās zivs (0,290 kg) īpašnieks Jānis Višs un mazākās zivtiņas (0,002 kg) īpašnieks Aivars Laganovskis. Nelielas piemiņas veltes saņēma bērni – makšķernieki – Leonīds Smirnovs un Aigars Elksnis.

Makšķernieku pulkā bija arī Inārs Omuls, Armands Žurovskis, Valdis Jakuškins, Alvis Lizdiks, Kristaps Groznijs, Kristaps Lizdiks.

Pēc sacensībām makšķernieki ezera krastā cienājās ar karstu tēju un garšīgām maizītēm.

Lai makšķerniekiem arī turpmāk “Ne asakas!” un uz tikšanos Vasaras copē 2018!

 

Leokādija Razgale,
Strūžānu kultūras nama vadītāja

IMG_8915 IMG_8917 IMG_8918

 

 

 

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0