Tēvu diena Dricānos

Publicēts 09.09.2019

Kopš 2010. gada septembra otrā svētdiena Latvijā oficiāli ir kļuvusi par Tēva dienu. Sabiedrībā šī diena aktualizē jautājumu par tēva lomu ģimenē un iesaistīšanos bērnu audzināšanā. Tēvs, tāpat kā māte, ir neatņemama bērna dzīves sastāvdaļa laimīgai bērnībai.

Šogad pirmo reizi Tēva diena tika svinēta Dricānu pagastā, kurā vecāki kopā ar bērniem tika aicināti iestādīt koku kā simbolu stabilām un dziļām savstarpējām attiecībām un ilgtspējīgu ieguldījumu vides saglabāšanā. Otrs pasākuma mērķis bija veicināt bērnu un viņu vecāku sabiedrisko iesaistīšanos pagasta aktivitātēs.

Pasākums tēviem ar bērniem notika 7. septembrī. Kokus ieradās stādīt gan tēvi ar bērniem, gan vectēvi, gan arī mammas sapulcējās labi pavadīt laiku. Kopā tika iestādītas vairāk kā 50 liepas, kas turpmāk augs blakus topošajai estrādei Dricānu ciemā.

Vislielāko gandarījumu sagādāja kuplais dalībnieku skaits, kas pierāda, ka mūsdienu ģimenes apzinās tēva lomu ģimenē un labprāt iesaistās šāda veida pasākumos. Šis bija pirmais, bet ne pēdējais gads, kad tiek svinēta Tēvu diena Dricānu pagastā, turpmāk tā kļūs par tradīciju, papildinot pasākumu ar dažādām kopīgām aktivitātēm. Sanākot kopā vairākām ģimenēm, kopīga mērķa īstenošanai ir lieliska sajūta un motivācija turpināt šādu tradīciju.

Paldies katram tēvam, vectēvam, krusttēvam, kuri ieradās un radīja šo dienu tik īpašu!

Ingūna Semule,
pasākuma idejas autore

144A1917 (1440 x 960) 144A1911 (1019 x 825)

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0