Unikāla iespēja iepazīt sēņu daudzveidību Rāznas Nacionālajā parkā

Publicēts 23.08.2016

27. augustā no plkst. 10:00-15:00 Dabas aizsardzības pārvalde aicina gan sēņu pazinējus, gan iesācējus vai vienkārši zinātkāros uz Sēņu dienu Rāznas Nacionālajā parkā. Pasākums notiks Dagdas novada Andrupenes pagastā muzejā “Andrupenes lauku sēta”.

Pasākuma dalībnieki varēs doties sēņošanā kopā ar mikologu jeb sēņu speciālistu, apmeklēt sēņu izstādi muzejā “Andrupenes lauku sēta”, uzklausīt mikologa stāstījumu par pazīstamām un neparastām sēnēm, uzdot sev interesējošus jautājumus vai dalīties ar sēņu ēdienu receptēm. Jaunākos dalībniekus aicināsim iesaistīties radošās aktivitātēs , veidojot un zīmējot sēnes, savukārt pieaugušie varēs pārbaudīt savas zināšanas, izspēlējot spēli „Atpazīsti sēnes”.

Visi ir laipni aicināti ņemt līdzi arī iepriekš salasītas sēnes, kuru nosaukumus vēlētos noskaidrot vai par kurām gribētu uzzināt ko vairāk .

Pasākuma programma:

• Plkst. 10:00- 12:00 Sēņošana Rāznas Nacionālā parka teritorijā mikologa vadībā, pulcēšanās plkst. 10:00 stāvlaukumā pie muzeja “Andrupenes lauku sēta”.

• Plkst. 13:00-15:00 Sēņu izstāde muzejā ”Andrupenes lauku sēta”, sarunas ar mikologiem

• Plkst. 14:00-15:00 Izglītojošas un radošas aktivitātes muzeja “Andrupenes lauku sēta” podnieka mājā.

Rāznas Nacionālais parks ir viens no 4 nacionāliem parkiem Latvijā, kas izveidots, lai saglabātu Rāznas ezera un ar to saistīto sugu un biotopu daudzveidību, teritorijas kultūrvēsturiskās un ainaviskās vērtības, kā arī veicinātu teritoriju nenoplicinošu saimniecisko attīstību, dabas tūrismu un ekoloģisko izglītību.

 

Informāciju sagatavoja: Dabas aizsardzības pārvaldes Sabiedrisko attiecību un vides izglītības nodaļa

Papildus informācija: Regīna Indriķe, Dabas aizsardzības pārvaldes Latgales reģionālās administrācijas Dabas izglītības centra “Rāzna” vadītāja

Mob. tel.: 29139677

Senu_diena_afisa (877 x 1240)

 

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0