Zviedrijas pilsoni Margitu Rappu apbalvos ar Labklājības ministrijas atzinības rakstu

Rīt, 18. maijā, par nesavtīgu palīdzību un atbalstu Latvijas Republikas iedzīvotājiem Labklājības ministrijas Atzinības rakstu saņems Zviedrijas pilsone Margita Rappa, Rēzeknes novadā pazīstama kā labdare un ziedotāja. Atzinības raksta saņemšanai viņu izvirzīja Rēzeknes novada pašvaldība, jo jau 18 gadu garumā Rēzeknes novada ģimenes, sociālās un izglītības iestādes saņem viņas sarūpētās humānās palīdzības kravas un naudas līdzekļus. Jau septiņus gadus M.Rappa ir nodrošinājusi arī iespēju Maltas speciālās internātpamatskolas audzēkņiem vasarās viesoties Zviedrijā.

Atzinības raksts tiks pasniegts svinīgā pasākumā Rēzeknes Poļu vidusskolā. Skolas direktore Valentīna Šidlovska informēja, ka uz pasākumu no Zviedrijas ieradīsies ne tikai Margita Rappa, bet arī 30 cilvēku delegācija, kas pārstāvēs Zviedrijas medijus. Pasākuma sākums paredzēts plkst.19.00.

Margita Rappa ir viesojusies daudzos Rēzeknes novada pagastos. Ozolaines pagasta pārvaldes vadītāja Zinaīda Skredele stāsta, ka sirmā kundze jau gadiem ilgi palīdz pagasta iedzīvotājiem, nodrošinot viņus ar ikdienai nepieciešamajām lietām. Ozolaines pagasta pārstāvji ir paviesojušies pie M.Rappas Zviedrijā. Liepu pamatskolā ir atrodams inventārs no Zviedrijas, tādējādi skolēniem uzlabojot mācību procesu.

Arī Maltas speciālās sanatorijas internātpamatskolas direktors Ivans Bebrišs dalās pozitīvajā pieredzē, kas iegūta, sadarbojoties ar Margitu Rappu: “1995. gadā, kad viņa pirmo reizi pie mums viesojās, skolā bija 150 audzēkņu. Neskatoties uz lielo skolēnu skaitu, Margita bija visiem sarūpējusi dāvanas. Viņas atbalstu esam jutuši visu šo gadu garumā, skolēniem sarūpēto apģērbu, skolas telpu remontam – materiālo līdzekļu veidā.”

Neskatoties uz to, ka š.g. 13.maijā viņai apritēja 80 gadi, viņa joprojām Zviedrijā vāc ziedojumus Latvijas trūcīgo iedzīvotāju atbalstam. Arī Rēzeknes novada pagastu sadarbība ar M.Rappu turpinās, un šķiet, ka nu jau astoņdesmitgadīgās kundzes sirds siltums un darboties spars nekad neizsīks!

Papildus informācija: Izglītības pārvaldes vadītāja Lilija Žukovska, t. 64607201