Uzņēmējdarbība

Saimnieciskā darbība

Viena no svarīgākajām ražošanas nozarēm pagastā ir mežizstrāde un kokapstrāde, arī lauksaimniecības un lopkopības saimniecības. Lielākie kokapstrādes uzņēmumi atrodas Ciskādos - ZS “Majori” (galdniecība, izgatavo guļbūves), Sakstagalā - “Lapsiņas -K”. Lielākais uzņēmējs pagastā ir SIA “Vlakon”, kas  (dolomītatradne “Pērtnieki”), kas pamatā nodarbojas ar šķembu, asfalta ražošanu, zivju audzēšanu un pārstrādi, tūrismu. Uzņēmums guvis atpazīstamību ar savu jauno zīmolu “Pērtnieku gardumi”. Stādaudzētava “Sakstagals” piedāvā plašu košumkrūmu un stādu daudzveidību.

  • IK Ciskādu aptieka - Farmaceitiskie izstrādājumi
  • SIA "Agro manufacturing" - Stiepļu izstrādājumu, ķēžu un atsperu ražošana
  • SIA "Austrumu ūdens" - Ūdens ieguve, attīrīšana un apgāde
  • ZS Dekšņu Mājas - piena un gaļas ražošana
  • ZS "EGLES" - lopkopība un linsaimniecība
  • SIA "Latgales upes līči" - Zivju, vēžveidīgo un mīkstmiešu mazumtirdzniecība
  • ZS "STRAUTMALAS" - lauksaimniecība, komercdarbība, tūrisms, mežsaimniecība, kokapstrāde
  • IK "SVETLANA 1" - biškopība, dārzniecība, koksnes pārstrāde, augļu-dārzeņu stādu audzēšana un realizācija
  • ZS "VOSEĻI" - lopkopība, kartupeļu audzēšana

Pērtnieki, Pērtnieku gardumi:

SIA "Vlakon"

SIA “Vlakon” strādā jau vairāk nekā 20 gadus. Uzņēmuma pamatnodarbošanās ir dolomīta atradnes “Pērtnieki” izstrāde Sakstagala pagastā, piedāvājot klientiem smilti, granti un 35 dažādu frakciju dolomīta šķembas. Tāpat 2020. gadā izveidota asfaltbetona rūpnīca, kas saņēmusi visus nepieciešamos sertifikātus un darbojas ar jaudu līdz 180 tonnām asfaltbetona stundā.

Otrs uzņēmuma darbības veids ir akvakultūra. Pērtniekos audzē foreles, karpas un stores. Zivju mazuļi tiek audzēti vietējā zivju inkubatorā, pēc tam tiek ielaisti tīros, ūdens caurtekošos dīķos - bijušajās dolomīta atradņu vietās, kur ūdeni un straumi rada avoti. SIA “VLAKON” ražoto produkciju “Pērtnieku Gardumi” var iegādāties uzņēmuma veikaliņā Sakstagala pagasta Subinaitē, blakus šosejai Rīga - Rēzekne.

Mājaslapa

Stādu audzētava "Sasktagals"

Tiek audzēti gandrīz tūkstoš dažādu nosaukumu dekoratīvie koki un krūmi, kā arī vairāk nekā 500 dažādu veidu dekoratīvo augu un ogulāju. Zaiga veic nozīmīgu darbu, lai eksotiskos augus pielāgotu Latvijas klimatiskajiem apstākļiem. Uz Sakstagalu pēc retajiem un neparastajiem augiem brauc pircēji no visas Latvijas.

Iespējams apskatīt augu kolekciju stādījumus un arī tādus eksotiskus augus, kā tulpju koks, melnais plūškoks, kalnu kļavas un citus. Stādaudzētavā apskatāmi un iegādājami Latgales skarbajam klimatam piemēroti, uz vietas audzēti dekoratīvo koku un krūmu, ogulāju, augļu koku, ziemciešu, ūdensrožu un dažādu citu puķu stādi.

Mājaslapa

Click to listen highlighted text!