Pašvaldību vēlēšanu rezultāti Rēzeknes novadā

Pašvaldību vēlēšanu rezultāti liecina, ka Rēzeknes novadā no deviņiem sarakstiem 5% barjeru pārvarējuši trīs saraksti. Rēzeknes novada domē iekļuvuši septiņi politisko partiju apvienības „Saskaņas centrs” pārstāvji, seši kandidāti no partiju „Jaunais laiks”, „Pilsoniskā savienība” un „Tautas partija” saraksta, kā arī četras vietas jaunajā novada domē ieguvusi „Zaļo un zemnieku savienība”.

No 24 509 balsstiesīgajiem iedzīvotājiem pašvaldību vēlēšanās Rēzeknes novadā piedalījušies 12 419 jeb 50,67% vēlētāju. Par politisko partiju apvienību „Saskaņas centrs” nobalsojuši 35,21% jeb 4363 vēlētāji, 27,56% jeb 3415 vēlētāji balsojuši par partiju „Jaunais laiks”, „Pilsoniskā savienība” un „Tautas partija” sarakstu, savukārt 20,60% jeb 2552 vēlētāju atbalstu ieguvusi „Zaļo un zemnieku savienība”.

Pirmdien, 8. jūnijā, notika sanāksme, kurā ievēlētie deputāti pārrunāja turpmāko rīcību, lai nodrošinātu novada darbības sekmīgu uzsākšanu. Sanāksmē tika panākta vienošanās par visu novada domē iekļuvušo partiju vienotu darbību, neveidojot koalīcijas, kas nozīmē arī kopīgu atbildību par veicamajiem darbiem. Tuvākajā laikā tiks veidotas darba grupas, lai izstrādātu novada darbību reglamentējošo dokumentu projektus, sagatavotu priekšlikumus par novada domes un pagastu pārvalžu organizatorisko struktūru u.c. jautājumiem.

Visu sarakstu deputātu kandidāti pateicas tiem, kuri piedalījās Rēzeknes novada domes vēlēšanās, un izsaka cerību, ka iedzīvotāju sabiedriskā aktivitāte arī turpmāk neapsīks.

Rēzeknes novada domē ievēlētie deputāti (alfabētiskā secībā):

1. Vilis Deksnis, „Jaunais laiks”, „Pilsoniskā savienība”, „Tautas partija”
  2. Arvīds Dunskis, „Jaunais laiks”, „Pilsoniskā savienība”, „Tautas partija”
  3. Juris Gailums, „Zaļo un zemnieku savienība”
  4. Eduards Grišuļonoks, Politisko partiju apvienība „Saskaņas centrs”
  5. Irēna Gžibovska, Politisko partiju apvienība „Saskaņas centrs”
  6. Viktors Miglāns, Politisko partiju apvienība „Saskaņas centrs”
  7. Olga Muravjova, Politisko partiju apvienība „Saskaņas centrs”
  8. Elvīra Pizāne, Politisko partiju apvienība „Saskaņas centrs”
  9. Līvija Plavinska, „Jaunais laiks”, „Pilsoniskā savienība”, „Tautas partija”
  10. Voldemārs Silagaiļs, Politisko partiju apvienība „Saskaņas centrs”
  11. Zinaīda Skredele, „Jaunais laiks”, „Pilsoniskā savienība”, „Tautas partija”