Rēzeknes novada pašvaldība atgādina par darbu un rīcību ārkārtējās situācijas laikā

Publicēts 20.03.2020

Ņemot vērā Ministru kabineta šī gada 14. marta rīkojumu Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu, lai ierobežotu Covid-19 izplatību, Rēzeknes novada pašvaldība pauž izpratni un atbalstu valdības ieviestajiem pasākumiem vīrusa izplatības ierobežošanai. Būsim atbildīgi, izturēsimies pret notiekošo ar izpratni, ņemsim vērā Slimību profilakses un kontroles dienesta un Veselības ministrijas norādījumus, lai kopīgi strādātu viena mērķa labā, efektīvi ierobežojot Covid-19 izplatību.

Ja iedzīvotāju rīcībā ir informācija par iespējamu likumpārkāpumu, tostarp iespējamiem valdības noteikto ārkārtas situācijas ierobežojumu pārkāpumiem, aicinām zvanīt Valsts policijai pa tālruni 110. Tā Valsts policija varēs ātrāk reaģēt uz saņemto informāciju! Aicinām iedzīvotājus būt atbildīgiem un ievērot noteiktos piesardzības pasākumus.

Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Rēzeknes iecirkņa priekšnieka p.i. pulkvežleitnants Vitālijs Podgaiskis informēja, ka policija strādā, lai kontrolētu situāciju un nepieļautu pārkāpumus. Aizvadītajā diennaktī Rēzeknes iecirkņa darbinieki devušies četros izsaukumos par iespējamiem pārkāpumiem.

Valsts policija informē, ka iedzīvotājiem par valdības noteiktās ārkārtējās situācijas noteikto ierobežojumu vai aizliegumu pārkāpšanu varēs piemērot naudas sodu līdz 350 eiro (LAPK 176.2.). Valsts policija sadarbībā uzrauga sabiedriskās vietas, kur varētu pulcēties cilvēki, kā arī, saņemot informāciju, policija attiecīgi reaģē un vērtē iespējamos pārkāpumus. VP aicina iedzīvotājus būt atbildīgiem un ievērot noteiktos piesardzības pasākumus. Katrs gadījums tiks vērtēts individuāli. Ierobežojošo pasākumu mērķis ir galvenokārt novērst vai pārtraukt personu masveida pulcēšanos. Ja ierobežojumi tiks pārkāpti, var tikt piemērots sods.

Novada pašvaldība aicina iedzīvotājus saņemt valsts un pašvaldību iestāžu pakalpojumus attālināti, nepulcēties, lai samazinātu inficēšanās risku. Rēzeknes novada pašvaldība strādā, lai nodrošinātu pakalpojumus saviem iedzīvotājiem, lielākā daļa no tiem ir attālinātie pakalpojumi, bet nepieciešamības gadījumā klienti tiek apkalpoti arī klātienē. Sociālā dienesta darbinieki izveidojuši sarakstus, lai saprastu, kuriem klientiem palīdzība ir vajadzīga visvairāk. Saraksta augšgalā ir vientuļie pensionāri, vientuļie vecāki, daudzbērnu un riska ģimenes – tiem, kam palīdzība vajadzīga visvairāk ari ikdienā.

Rēzeknes novada pašvaldība aicina sekot informācijai novada mājas lapā un sociālajos tīklos, nepieciešamības gadījumā informāciju var saņemt pie novada amatpersonām:

Jautājumi par izglītības iestāžu (skolu un pirmsskolas izglītības iestāžu) darbību- Guntars Skudra, tel. 29495624;

Jautājumi par sociālo darbu- Inta Greivule – Loca, tel. 26531970;

Dricānu pagastu apvienības vadītājs Andrejs Tārauds – tel. 29388271;

Kaunatas pagastu apvienības vadītājs Jānis Aleksāns, tel. 26451063;

Maltas pagastu apvienības vadītājs Edgars Blinovs, tel. 26128599;

Nautrēnu pagastu apvienības vadītāja Līvija Plavinska, tel. 29468107;

Pagastu iedzīvotāji aicināti vērsties pēc papildu informācijas savās pagastu pārvaldēs.

Informāciju sagatavoja:

Rēzeknes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste

Diāna Selecka

e-pasts: diana.selecka@rezeknesnovads.lv;

tel.: 64607198, 26531297

 

 

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0