Rēzeknes novada pašvaldība nolēmusi pagaidām neierīkot dzīvnieku kapsētu

Publicēts 31.05.2019

Rēzeknes novada pašvaldība nolēma neierīkot mīļdzīvnieku (kaķu, suņu, kāmīšu, u.c.) kapsētu Ozolmuižas pagasta teritorijā blakus Skuju purvam 19.1 ha lielā pašvaldībai piederošā zemes platībā. Tika veikta cenu aptauja par to, cik pašvaldībai varētu izmaksāt zemes hidroģeoloģiskā izpēte. Vienīgais piedāvājums bija no SIA “Geo Consultants”, kas bija gatava veikt hidroģeoloģisko izpēti par kopējo summu 9 700,00 EUR (bez pievienotās vērtības nodokļa).

Dzīvnieku kapsētas ierīkošanas iecere pagaidām tiek atlikta. Rēzeknes novada domes deputāti atzina, ka mīļdzīvnieku kapsētu ierīkošana zināmā mērā pieder pie luksus pakalpojumiem, kas pašvaldībai un iedzīvotājiem izmaksātu pārāk dārgi.

Latvijā šobrīd ir vairākas mīļdzīvnieku kapsētas- Rīgā, Cēsīs, un tur jārēķinās ar dzīvnieka apbedīšanas izmaksām atkarībā no izmēra, apbedījuma veida, piemēram, dzīvnieka apbedīšana individuālā apbedījuma vietā atkarībā no apbedījuma atrašanās vietas un tās izmēriem – izmaksā sākot no 170 EUR (cenā iekļauta kapa vieta, apbedījuma veikšana un pirmā gada apsaimniekošanas maksa).

Šobrīd Rēzeknes novada teritorijā mazo mājdzīvnieku līķu utilizāciju iespējams veikt Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskajā institūtā “BIOR” Rēzeknes klientu apkalpošanas nodaļā, Liepu iela 33b, Rēzeknē. Dzīvnieku iznīcināšana izmaksā par 1 kg 1.03 EUR. Kontaktpersonas – Maija Savicka 28621953, Jūlija Grebeža 28669303.

Rēzeknes novada pašvaldība

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0