Apskates objekti un vēsturiskas personas
Ozolaines pagastā ir vairāki ievērības cienīgi kultūras un dabas apskates objekti, kā arī no šejienes ir nākušas vairākas vēsturiski nozīmīgas personības:
[{"src":"https:\/\/rezeknesnovads.lv\/wp-content\/uploads\/2020\/12\/Gaidulu-ezers-1-scaled.jpg","type":"image","opts":{"text":"sdr","thumb":"https:\/\/rezeknesnovads.lv\/wp-content\/uploads\/2020\/12\/Gaidulu-ezers-1-scaled.jpg"}},{"src":"https:\/\/rezeknesnovads.lv\/wp-content\/uploads\/2020\/12\/Gaidulu-ezers-2-scaled.jpg","type":"image","opts":{"text":"dav","thumb":"https:\/\/rezeknesnovads.lv\/wp-content\/uploads\/2020\/12\/Gaidulu-ezers-2-scaled.jpg"}},{"src":"https:\/\/rezeknesnovads.lv\/wp-content\/uploads\/2020\/12\/Kampisku-Baznica.-Dievkalpojums-scaled.jpg","type":"image","opts":{"text":"","thumb":"https:\/\/rezeknesnovads.lv\/wp-content\/uploads\/2020\/12\/Kampisku-Baznica.-Dievkalpojums-scaled.jpg"}},{"src":"https:\/\/rezeknesnovads.lv\/wp-content\/uploads\/2020\/12\/Kampisku-Baznica-scaled.jpg","type":"image","opts":{"text":"","thumb":"https:\/\/rezeknesnovads.lv\/wp-content\/uploads\/2020\/12\/Kampisku-Baznica-scaled.jpg"}},{"src":"https:\/\/rezeknesnovads.lv\/wp-content\/uploads\/2020\/12\/Kampisku-Baznica.JPG-1-scaled.jpg","type":"image","opts":{"text":"","thumb":"https:\/\/rezeknesnovads.lv\/wp-content\/uploads\/2020\/12\/Kampisku-Baznica.JPG-1-scaled.jpg"}},{"src":"https:\/\/rezeknesnovads.lv\/wp-content\/uploads\/2020\/12\/Kampisku-Baznica.JPG-2-scaled.jpg","type":"image","opts":{"text":"","thumb":"https:\/\/rezeknesnovads.lv\/wp-content\/uploads\/2020\/12\/Kampisku-Baznica.JPG-2-scaled.jpg"}},{"src":"https:\/\/rezeknesnovads.lv\/wp-content\/uploads\/2020\/12\/V.Barkans-2-scaled.jpg","type":"image","opts":{"text":"","thumb":"https:\/\/rezeknesnovads.lv\/wp-content\/uploads\/2020\/12\/V.Barkans-2-scaled.jpg"}},{"src":"https:\/\/rezeknesnovads.lv\/wp-content\/uploads\/2020\/12\/Vinca_Barkans-1-scaled.jpg","type":"image","opts":{"text":"","thumb":"https:\/\/rezeknesnovads.lv\/wp-content\/uploads\/2020\/12\/Vinca_Barkans-1-scaled.jpg"}}]
- Valsts nozīmes dabas piemineklis — Laizānu parks. Tā tapšanas vēsture saistīta ar vēsturisko muižas ēku, ko savulaik cēla polis pans Benislavskis. Ēka kalpoja kā muižnieka atpūtas vieta, un tai apkārt itāļu arhitekts izveidoja aleju un dīķu sistēmu- tagadējo Laizānu parku. Parka platība ir 7,4 ha.
- Vietējās nozīmes kultūras pieminekļi: Gaiduļu viduslaiku kapsēta
- Vietējās nozīmes kultūras piemineklis Kampišku vecticībnieku lūgšanu nams. Celts laikā no 1931 – 1937.g., un arī mūsdienās aktīvi darbojas visos vecticībnieku svētkos, kā arī palīdz izvadīt pēdējā ceļā mirušos draudzes locekļus.
- Vietējās nozīmes kultūras piemineklis – Runču kapliča. Būvēta no akmeņiem pirms 140 gadiem. 2020. gadā kapličai veikta arhitektoniski mākslinieciskā un kultūrvēstures izpēte, kurā secināts, ka ēka ir augstā kultūrvēsturiskās saglabātības pakāpē, tai piemīt vidēji augsta autentiskuma pakāpe. Runču kapličas izpēte bija vajadzīga, lai noskaidrotu, kādi darbi un kādā secībā ir jāveic, lai atjaunotu ēku un iekļautu to kultūras mantojuma sarakstā.
- Iecienīts dabas apskates objekts ir Gaiduļu ezers, kas vilina atpūtniekus ar skaisto dabu un biežiem viesiem — gulbjiem.
- Iecienīts tūrisma objekts ir Tradicionalūs Zineibu tureituoju kūpas Pūdnīku skūla vadītāja Staņislava Viļuma keramikas darbnīca ar keramikas apdedzināšanas cepli. Keramiķis strādā, balstoties uz vissenāko amatniecības tradīciju un darba paņēmieniem. Trauki tiek apdedzināti svēpējuma tehnikā, keramikas glazūru izmantojot tikai ornamentu veidošanai.
- Ozolaines pagasta Deimaņu ciemā atrodas rakstnieka disidenta Mihaila Naricas (dzimis 1909. g. Sebežas apriņķī, miris 1993.g. Rēzeknē) muzejs — māja, kur rakstnieks dzīvoja savas dzīves pēdējos gadus. Muzejs dibināts 2000. gada 7. novembrī. Ir izveidots Starptautiskais rakstnieka Mihaila Naricas fonds un mājaslapa internetā.
- Ozolaines pagastā ir dzīvojis un arī Ozolainē ģimenes kapos ir apbedīts Latvijas Republikas 3. un 4. Saeimas deputāts, Rēzeknes apriņķa valdes priekšsēdētājs, ārsts Vinca jeb Vikentijs Barkāns. Viņš piedalījās 1. Latgales kongresā Rēzeknē 1917. gada 10. maijā. Viņš ir bijis Latgales demokrātisko zemnieku apvienības Centrālkomitejas priekšsēdētāja biedrs, un iekšlietu ministra biedrs Latgales lietās.